Jury Wojewódzkiego Festiwalu Mini Gdynia Open 2021

0
777

Poznaliśmy skład Jury Wojewódzkiego Festiwalu Mini Gdynia Open 2021 online, którego Finał odbędzie 10 kwietnia.

 

Przewodnicząca Jury: ad. dr Anna Domżalska
Od kilkunastu lat wykładowca w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi w Polsce

Agnieszka Szydłowska – dyrygent i kompozytor. Asystent Kierownika Muzycznego i Chórmistrz w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej, od 2013 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku prowadzi również zajęcia z Zespołów Wokalnych – Interpretacja musicalu na wydziale Wokalno – Aktorskim specjalność Musical.

Marcin Spenner- jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia, fantastyczny gdyński wokalista. Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu X Factor, zajmując ostatecznie drugie miejsce. W 2019 roku wydał debiutancką płytę “Na czas”.

Mini Gdynia OPEN to wojewódzki konkurs piosenki skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Tegoroczna edycja odbędzie się ONLINE a celem wydarzenia jest popularyzacja utworów polskich i światowych o dowolnej tematyce, prezentacja dorobku artystycznego, odkrywanie talentów muzycznych, wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej, integracja środowiska artystycznego i wspieranie uzdolnionych wokalistów i umożliwianie prezentacji ich umiejętności artystycznych. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Oprac. Amelia Bielska