Złote medalistki z SP 47

0
715

Już po raz trzeci z rzędu grupa uczennic i absolwentek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii młodziczek w unihokeju.

Dziewczyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni to podopieczne Pawła Ludwichowskiego, trenera polskiej reprezentacji, który jest równocześnie nauczycielem wychowania fizycznego w tej szkole. Gdynianki grają w Olimpii Osowa, który jest najbardziej utytułowaną kobiecą drużyną w polskim unihokeju. W swym dorobku posiada dziesięć tytułów Mistrza Polski kobiet, jedno wicemistrzostwo i dwa brązowe medale. W czerwcu w Orzyszu zawodniczki wygrały 8 spotkań, w których strzeliły aż 80 bramek!

Na sukcesy te zapracowały uczennice i absolwentki Szkoły Podstawowej nr 47 w składzie:
Julia Kuźniak, Ania Raducha, Emilia Neufeld, Kornelia Sikorska, Martyna Stenka, Julia Klimaszewska, Maja Uznańska, Magda Uznańska, Lena Cybulska, Lilianna Dudulewicz, Natalia Milczyńska, Marta Pracoń, Zuza Kiełbicka, Agata Poręba, Marysia Szymańska, Daria Krason, Jagoda Budzisz, Sara Bejm, Alicja Zielonka, Marta Grześkowiak, Małgorzata Jasińska, Amelia Rogacka, Martyna Grądzka, Weronika Grądzka, Ewelina Nowaczyk, Jagoda Wieczorek, Anna Chomnicka.

Gdynianki trenują Paweł Ludwichowski i Anna Raczkowska. To jedni z najbardziej uznanych trenerów tej dyscypliny w Polsce, którzy równocześnie pracują jako nauczyciele w ZSP nr 3.

Oprac. Mateusz Kalinowski