Zdominowana olimpiada

0
916

Tegoroczne zawody okręgowe XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej odbyły się w gdyńskim III LO w Gdyni.

Turniej okazał się wyjątkowo udany dla uczniów gdyńskich liceów. Zdobyli nie tylko wszystkie miejsca na podium, ale i zapełnili całą pierwszą dziesiątkę. Podczas olimpiady geograficznej zmierzyło się 58 uczniów z ponad dwudziestu szkół średnich z całego województwa pomorskiego, m.in. z Gdańska, Wejherowa, Kwidzyna, Kartuz, Redy, Rumi i Słupska. Gdyńscy uczniowie okazali się jednak najlepsi.

Do drugiej, finałowej zakwalifikowało się siedemnastu najlepszych uczniów. Po podsumowaniu wszystkich wyników najlepszymi geografami na Pomorzu okazali się (kolejność wg zdobytych punktów :

1. Mateusz Piotrowicz, III LO Gdynia,
2. Dawid Wica, III LO Gdynia,
3. Stanisław Kołodziejski, II LO Gdynia,
4. Wiktor Komar-Komorowski, III LO Gdynia,
5. Mateusz Wójcik, III LO Gdynia,
6. Kacper Gąsecki, III LO Gdynia,
7. Paweł Urgacz, III LO Gdynia,
8. Tomasz Nowoczyn, VI LO Gdynia,
9. Michał Horczak, III LO Gdynia,
10. Michał Petrulis, III LO Gdynia,

Najlepsi w gdyńskich zawodach uczniowie będą reprezentować województwo pomorskie podczas finału ogólnopolskiego (III etap) XLVI Olimpiady Geograficznej w Gdyni 16-19 kwietnia 2020.

Ostateczną decyzję w sprawie kwalifikacji do tego wydarzenia podejmie Komitet Główny Olimpiady w marcu 2020 r. Po finale ogólnopolskim, czterech najlepszych młodych geografów pojedzie w sierpniu 2020 roku do Stambułu na Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka