Zapraszamy na “Podblokowe rozkminy” 🗓

0
1116

Zapraszamy na premierę spektaklu “Podblokowe rozkminy” w na podstawie „Pieczeni dla Amfy” Salci Hałas 26 stycznia godz. 12 w Teatrze Gdynia Główna.

Punktem wyjścia, pożywką dla wyobraźni przy kreacji spektaklu, wieńczącego warsztaty teatralne w Areszcie Śledczym w Gdańsku, stała się tym razem powieść „Pieczeń dl Amfy”. Opowiemy kilka bardzo kobiecych historii kilku zwykłych Polek, żyjących w różnych czasach i w różny sposób borykających się z rzeczywistością. To, co je łączy, to niemożność wybicia się ponad otaczający krajobraz społeczny danego miejsca, skłonność do związków z nieodpowiednimi partnerami oraz trudne dzieciństwo, z którego wyniosły złe wzorce. Wysuwamy na plan pierwszy kobiety i ich historie, opowiadane przez aktorki na co dzień przebywające za murami gdańskiego „zamku”. Zapraszamy na babskie pogaduchy, pełne anegdot zasłyszanych na osiedlu, które mogłyby równie dobrze paść z naszych ust.

Spektakl „Podblokowe rozkminy” jest wynikiem pięciomiesięcznych warsztatów z udziałem kobiet osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Dziesięć aktorek pracowało nad realizacją przedstawienia finałowego pod okiem Ewy Ignaczak i Małgorzaty Polakowskiej.

BILETY:
Na ten spektakl mamy dla Państwa TYLKO 10 BEZPŁATNYCH wejściówek. Chętnych do spędzenia z nami tego popołudnia prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 583511512 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

PODBLOKOWE ROZKMINY

Na podstawie „Pieczeni dla Amfy” Salci Hałas
Reżyseria: Ewa Ignaczak, Małgorzata Polakowska
Scenariusz: Ewa Ignaczak
Światło: Marzena Chojnowska
muzyka: Adrian Głań

Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl, sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Scheduled kulturalnie