Zakończył się festiwal Gdynia Open 2018

0
811

Koncertem finałowym w Parku Rady Europy zakończył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2018

O tym, kogo usłyszeliśmy podczas tego wydarzenia, zadecydowali jury w składzie: wokaliści Marcin Spenner i Jacek Kulesza oraz aktor Karol Drzewoszewski. Koncert finałowy poprzedziły przesłuchania, które odbyły się w dniach 30 maja – 2 czerwca w salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. O miejsce na scenie rywalizowali wokaliści w kilku kategoriach wiekowych. Solo, w duetach oraz w maksymalnie dziewięcioosobowych zespołach.

Lista finalistów dostępna jest na stronie: www.gdyniaopen.pl

Celem Festiwalu Gdynia OPEN jest motywacja i wsparcie wokalnych talentów w rozwoju zainteresowań muzycznych. Także integracja tego rozśpiewanego grona. Dla młodych uczestników to więc nie tylko możliwość – niekiedy po raz pierwszy w życiu – wystąpienia przed szeroką publicznością i promocji swoich umiejętności w skali całego kraju, ale także nauki zdrowej rywalizacji oraz nawiązywania przyjaźni. Gdynia OPEN to bowiem jeden z największych festiwali piosenki młodzieżowej i dziecięcej w Polsce.

Fot. gdyniaopen.pl

Oprac. Paweł Musiał