Zajęcia ze Street Workout dla uczniów klas IV i VI

0
912

Zadowoleni ze zwycięstwa projektu w Budżecie Obywatelskim 2016 – Street Workout Park na Dąbrowie – zorganizowaliśmy bezpłatne zajęcia ze Street Workout dla uczniów klas IV i VI w Szkole Podstawowej nr 47 w Gdyni Dąbrowie. Podczas zajęć odbył się pokaz możliwych ćwiczeń wykonywanych na takim parku. Później swoich możliwości spróbowali sami uczniowie. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami oraz pamiątkowymi medalami.

– Chcemy zachęcić młodych mieszkańców naszej dzielnicy do uprawiania tego typu sportu oraz uświadomić im już teraz co niedługo powstanie na ich dzielnicy. Widząc wielkie zainteresowanie tego typu ćwiczeniami możemy być pewni, że jak Park tylko powstanie będzie zapełniony od rana do wieczora – mówi Lechosław Dzierżak, współautor zwycięskiego projektu. – Z uwagi na duże zainteresowanie i prośby uczniów szkoły takie zajęcia na pewno powtórzymy – dodaje.

W podziękowaniu za głosy w Budżecie Obywatelskim członkowie grupy Street Workout 3miasto z Krzysztofem Bojanowskim na czele, zgodzili się wystąpić bezpłatnie. Projekt Street Workout Park na Dąbrowie był zgłaszany we wszystkich dotychczasowych edycjach Budżetu Obywatelskiego. W pierwszych dwóch znajdował się pod kreską. W ostatniej zwyciężył zdobywając 901 głosów poparcie i 3171 punktów. Jego koszt szacowany jest na 64532,34zł. Ma powstać na obecnie nieużywanym terenie przy skrzyżowaniu osiedlowych ulic – Miłkowej i Melisowej. Na Dąbrowie zwyciężyły cztery projekty. Poza Street Workout Parkiem do realizacji zostały skierowane urządzenia linowe na placu zabaw przy ul. Szafranowej, Boisko do piłki siatkowej oraz bieżnia do skoku w dal.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Dąbrowy zorganizowane przez Radę Dzielnicy Dąbrowa w ramach zwycięskiego projektu w konkursie Przyjazna dzielnica.

Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących spacerować, dbających o sylwetkę, również po chorobach w trakcie rehabilitacji oraz szybko męczących się. Do wspólnych spacerów zapraszamy wszystkie grupy wiekowe, kobiety i mężczyzn.

Zajęcia odbywają się
w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00,
oraz w czwartki o godz. 09.00.
Miejsce spotkań: Dąbrowa, skatepark na terenie Zespołu Szkół nr 14.

Oprac. Lechosław Dzierżak