Zagrajmy w urodziny Kwiatkowskiego 🗓

0
758

Zapraszamy 29 grudnia (środa) na grę miejską „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”. Start o godzinie 10.00 ul. Kielecka 7 Gdynia, budynek WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Gdyby nie on, Gdynia prawdopodobnie pozostałaby jedynie rybacką wsią i popularnym letniskiem. I choć w Gdyni był gościem, pozostawił tu po sobie wyraźne ślady. Jakie? Tropić je będą w wigilię urodzin ministra przemysłu i handlu Eugeniusza Kwiatkowskiego uczestnicy gry miejskiej „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”.

Wprawdzie to inżynier Tadeusz Wenda wyznaczył Gdynię na miejsce pierwszego portu II RP i kierował jego budową, ale gdyby nie wsparcie, jakiego Wendzie udzielał Kwiatkowski oraz finansowanie, które zapewnił, będąc ministrem przemysłu i handlu, budowa mogłaby utknąć w martwym punkcie. Dlatego słusznie oddaje mu się nimb twórcy polskiej gospodarki morskiej. Wraz z jej rozwojem rybacka wieś wyrosła na nowoczesne, tętniące życiem miasto, stając się polskim oknem na świat.

Jakie ślady Eugeniusza Kwiatkowskiego dostrzeżemy przez te okno? Jest ich sporo, ale nie ułatwiajmy zadania i nie psujmy zabawy. Bowiem odkrywać je będą uczestnicy gry miejskiej „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”.

Nasz bohater urodził się 30 grudnia 1888 roku. W przeddzień jego 133 urodzin – 29 grudnia o godzinie 10.00, wystartuje zabawa, która uczci ten jubileusz. Zbiórka oraz rozdanie pakietów startowych z mapkami z zadaniami wskazówkami odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. Kieleckiej 7, która cyklicznie organizuje tę imprezę. W ubiegłym roku z powodu pandemii gra odbyła się tylko online. W tym roku uczestnicy ruszą ponownie w teren.

Wszystkie zadania rozmieszczone będą na obszarze maksymalnie dwugodzinnego, spokojnego spaceru. To fantastyczna propozycja dla osób lubiących ruch, a ten przyda się po świętach każdemu, i odkrywanie zagadek, dobra zabawa dla dorosłych i dzieci. Nad przebiegiem zabawy, a czasem nawet w roli aktora, będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Inne Szlaki).

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: kwiatkowski@wsaib.pl. Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska i liczbę osób w drużynie. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

Patronatem honorowym grę objęli: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Oprac. Martyna Rodzik

Scheduled aktywnie miasto