Wystartowały Młode Albatrosy

0
590

Marzysz o tym, by stworzyć własny film? Nie czekaj, chwyć za kamerę lub telefon i weź udział w 9. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”.

To konkurs dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, których pasją jest kinematografia. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja 2023 roku.

Wystartowała kolejna edycja konkursu „Młode Albatrosy”. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Ma ich zachęcić do tworzenia filmów. Dla młodych ludzi to szansa, żeby wkręcić się w świat kinematografii. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni.

Młodzi twórcy mają za zadanie przygotować film fabularny, dokumentalny czy eksperymentalny, teledysk, własną interpretację tekstu literackiego lub animację o dowolnej tematyce. Produkcja fabularna może mieć maksymalnie 10 minut, a pozostałe prace – do 5 minut. Filmy konkursowe należy zapisać na płycie DVD lub CD w formacie .mp4. Płyta musi być czytelnie opisana i zawierać: tytuł, imię i nazwisko reżysera oraz czas projekcji.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przesłać dwie kopie filmu (zapisane na płytach) na adres organizatora: Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia, z dopiskiem „Młode Albatrosy 2023”. Do zgłoszenia należy dołączyć kartę zgłoszeniową, którą można pobrać tutaj. Termin nadsyłania prac mija 15 maja 2023 roku. Do udziału w konkursie nie zostaną dopuszczone filmy wykonane na odpłatne zlecenie lub nakręcone przed 1 stycznia 2022 roku.

Uwaga! Możliwe jest przesłanie filmu i karty zgłoszenia drogą elektroniczną – po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami festiwalu.

Nadesłane prace oceni konkursowe jury. Autorzy najlepszych prac otrzymają statuetkę „Młodego Albatrosa” oraz nagrody. Komisja konkursowa przyzna też nagrodę specjalną za film o tematyce marynistycznej. Ponadto jury może również zdecydować o przyznaniu nagród indywidualnych (np. za scenariusz, oryginalną muzykę, najlepszą rolę aktorską, montaż, reżyserię czy zdjęcia).

Regulamin, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje zamieszczono na stronie internetowej [ TUTAJ ].

Oprac. Małgorzata Trasna