Szybki wywiad: Stanisław Korycki

0
266

Krótka rozmowa ze Stanisławem Koryckim, zwycięzcą konkursu Washington Business Week.

esencjagdyni.pl: Gratulacje za zwycięstwo w konkursie Washington Business Week! Co zainspirowało Cię do wzięcia udziału w tym wydarzeniu?

Stanisław Korycki: Dziękuję! Cóż, chciałem się sprawdzić, zobaczyć jak inni zareagują na pomysł, który ja uważałem, że jest świetny, no i oczywiście podróż do Stanów Zjednoczonych to jedno z moich marzeń od dłuższego czasu.

eg: Jakie były największe wyzwania, z którymi musiałeś się zmierzyć podczas konkursu, i jak udało Ci się je przezwyciężyć?

SK: Najtrudniejsze było zdecydować jaki pomysł najbardziej przypadnie do gustu jury, do momentu, w którym zrozumiałem, że nie mam
prawa tego wiedzieć i zacząłem się kierować tym co ja uważam, i że tak to naprawdę nie mam nic do stracenia.

eg: Jakie umiejętności i wiedza zdobyte podczas konkursu Washington Business Week uważasz za najcenniejsze?

SK: Na pewno nabranie przekonania co do jakości swoich pomysłów.

eg: Jakie masz plany na przyszłość związane z karierą w biznesie? Czy udział w konkursie wpłynął na te plany?

SK: Moim marzeniem jak i celem jest prowadzenie dobrze prosperującej firmy, a dzięki udziale w konkursie będę miał możliwość
poznania jak się robi biznesy w Stanach i mam nadzieję, że dzięki tej podróży będę miał możliwość osiągnięcia wyznaczonego dla siebie celu.

eg: Jakie rady dałbyś innym młodym ludziom, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie Washington Business Week lub rozpocząć swoją
przygodę z biznesem?

SK: Na pewno wiara w siebie i w swoje pomysły jak i podejmowanie działań to kluczowe cechy, które pozwolą Wam osiągnąć sukces w konkursie jak i w życiu.

Oprac. Paweł Musiał