Gorący początek wakacji w kinach

0
214

Wakacje rozpoczynają się mocnym filmowym akcentem w postaci wyczekiwanych premier. Od najbliższego piątku na wielkich ekranach pojawią się: „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” oraz „Horyzont. Rozdział 1”.

Ponadto w repertuarze zagoszczą hity dla widzów w każdym wieku – w tym seanse przedpremierowe animacji „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. Przez cały okres wakacji trwa filmowy konkurs „Aktywne lato” – Helios zaprasza wszystkich widzów do wspólnej zabawy!

„Ciche miejsce: Dzień pierwszy” to gorąca nowość z lubianej serii horrorów, której pomysłodawcą jest John Krasinski. Nie będzie to kontynuacja poprzednich części, lecz prequel, ukazujący początek inwazji okrutnych kosmitów. Mieszkańcy Nowego Jorku przeżywali zwyczajny dzień, kiedy zostali zaskoczeni niebezpiecznym atakiem. Główna bohaterka, Sam (w tej roli zdobywczyni Oscara – Lupita Nyong’o) akurat w tym momencie wybrała się do metropolii ze swoim kotem Frodo. Przybyłe na Ziemię potwory cechują się niezwykle wyostrzonym słuchem, przez co chcący przeżyć ocaleni nie mogą wydawać z siebie żadnych dźwięków. Jedno z najgłośniejszych miejsc świata zamiera w głuchej ciszy.

Na ekrany wchodzi również „Horyzont. Rozdział 1”, czyli western, którego reżyserem i scenarzystą jest Kevin Costner. Fabuła skupia się na losach osadników, przemierzających bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych podczas dzielącej kraj wojny secesyjnej. Są oni narażeni na ataki zarówno ze strony bandytów, szukających łatwego łupu, jak i rdzennej ludności, broniącej swojej ziemi. Niekorzystne warunki środowiskowe potęgują trudność wędrówki… Twórca filmu wciela się również w główną rolę, a obok niego występują między innymi: Jena Malone, Sienna Miller i Sam Worthington.

Najbliższy weekend przyniesie przedpremierowe seanse wyczekiwanej nowości – mowa o animacji „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. Odbędą się one w dniach 28-30 czerwca, a wybranym projekcjom będą towarzyszyły animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami. Nowa część przygód ulubieńców najmłodszych ukazuje superzłoczyńcę Gru, którego rodzina się powiększa. Jednocześnie do akcji wkraczają nowi przeciwnicy – Maxime Le Mal i jego dziewczyna Valentina.

Ponadto w repertuarze znajdą się inne filmy doskonałe na rodzinne wyjście do kina. Należy do nich animacja Disney i Pixar „W głowie się nie mieści 2”. Produkcja cieszy się uznaniem zarówno ze strony krytyków, jak i widowni! Znana z pierwszej części Riley jest już nastolatką, a w jej życiu pojawiają się nowe emocje, kształtujące jej osobowość. Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność. W wybranych kinach film będzie wyświetlany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Kinomanom w każdym wieku może spodobać się również film animowany „Arka Noego. Ahoj przygodo!” na podstawie doskonale znanej historii o Noe. Dwie myszki, Vini i Tito, podstępem wchodzą na Arkę, lecz to dopiero początek ich przygody. Na pokładzie znajdują się bowiem groźny lew i jego świta, pragnący podporządkować sobie pozostałe gatunki. Bohaterowie proponują, by o władzy na statku zadecydował… konkurs piosenki. Nadal na wielkich ekranach można obejrzeć także rodzinną animację „Garfield”, ukazującą młodość najsłynniejszego kota świata i jego spotkanie z ojcem po wielu latach. Nie zabraknie wielkiej przygody, pozytywnego humoru i… pokładów włoskiego jedzenia!

W repertuarze pojawi się też horror „Wake up”, opowiadający o grupie młodych aktywistów, chcących zaprotestować przeciwko niszczeniu środowiska. Chowając swoją tożsamość za zwierzęcymi maskami, dokonują zniszczeń w miejscowym centrum handlowym. Grupa nie spodziewa się jednak, że przez całą noc pozostanie uwięziona w budynku z obłąkanym ochroniarzem…

W poniedziałkowe popołudnie, 1 lipca, w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zapoznać się z francuskim filmem psychologicznym „Tylko my dwoje”. Blanche i Greg to na pozór idealnie dobrana para. Kobieta przeprowadza się dla ukochanego do innego regionu kraju. Blanche odkrywa jednak, że Greg okłamał ją co do powodów przeprowadzki.

Tradycyjnie w czwartek do kin Helios zawita polska produkcja. 4 lipca zaprezentowana zostanie komedia romantyczna „Miłość jak miód” w ramach cyklu Kultura Dostępna. Film opowiada o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę. W rolach głównych występują: Agnieszka Suchora, Edyta Olszówka, Michał Czernecki i Bartosz Opania.

Oprac. Małgorzata Trasna