Wspólnie piekli zdrowe bułeczki i zrobili ciasto jaglane

0
669

Na Dąbrowie odbyła się trzecia edycja festynu Poznaj swojego sąsiada – Pasje żyją we mnie. W tym roku tematem przewodnim były kulinaria. Mieszkańcy spotkali się na stołówce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 (dawniej Zespół Szkół nr 14), przy ulicy Nagietkowej 73. Pieczono razem zdrowe bułki na słodko i na słono i przygotowywano ciasto. Przygotowanymi potrawami mógł poczęstować się każdy uczestnik wydarzenia. W strefie artystycznej dzieci i dorośli tworzyli kolorowe książeczki z przepisami oraz jadłospisy.

– Z propozycją organizowania na naszej dzielnicy takiego wydarzenia cyklicznego zgłosili się do nas sami mieszkańcy. Jest to wydarzenie na którym mieszkańcy Dąbrowy dzielą się swoimi pasjami. Co roku wybierany jest inny temat wydarzenia. Zaczęło się od motoryzacji. Mieszkańcy i ich przyjaciele z innych dzielnic przyjechali pochwalić się swoimi samochodami. Były to zarówno samochody zabytkowe, jak i nowoczesne. Niektóre poddane tuningowi, inne całkowicie oryginalne – mówi Lechosław Dzierżak, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Dąbrowa. – W ubiegłym roku tematem przewodnim było ogrodnictwo. Razem z mieszkańcami posadziliśmy na dzielnicy kilkaset cebul kwiatowych, a kilka tysięcy rozdaliśmy mieszkańcom aby posadzili je przed swoimi domami i na balkonach – wspomina.

Został już wybrany temat przyszłorocznego wydarzenia. Mieszkańcy stwierdzili, że chcieliby aby na dzielnicy pojawiło się jeszcze więcej kwiatów i chcą powtórzenia ubiegłorocznej tematyki ogrodnictwa. Kolejny festyn „Poznaj Swojego Sąsiada – Pasje żyją we mnie” odbędzie się na przełomie września i października przyszłego roku. Termin został wybrany ze względu na porę sadzenia cebul kwiatowych.

Oprac. Anna