Nowe przedszkole na Dąbrowie

0
747

Dzisiaj 108 dzieci zostało przedszkolakami w nowym przedszkolu samorządowym na Dąbrowie. W budynku Zespołu Szkół nr 14 na Dąbrowie (ul. Nagietkowa 73) utworzono cztery oddziały przedszkolne. Najmłodsi mają do dyspozycji nie tylko nowoczesne sale zabawowe, ale również spory plac zabaw.

– Cieszę się, że po działaniach, które udało się zrealizować w ostatnich latach, problem braku miejsc w przedszkolach dla dzieci z Dąbrowy został rozwiązany. Funkcjonujący od niedawna żłobek oraz otwarte dziś przedszkole pozwalają zaspokoić potrzeby mieszkańców tej dzielnicy. – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. 

Przedszkole powstało na parterze pawilonu nauczania wczesnoszkolnego. Do przedszkola prowadzi osobne wejście. Obiekt został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt przedsięwzięcia z uwzględnieniem wykonania projektu, przebudowy i wyposażenia (w tym pomoce i zabawki oraz plac zabaw) wyniósł 1,8 mln zł.

To były ciężkie wakacje i cieszę się, że wszystko udało się wykonać w założonych terminach. Wszystko dzięki wspaniałemu zaangażowaniu wielu osób. W szczególności chciałbym podziękować tutaj Pani Anicie i Pani Agnieszce. Od dzisiaj nasza szkoła będzie miała nowe imię. Zespół Szkół nr 14 zmienił swoją nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli obserwować rozwój dzieci już od ich najmłodszych lat – mówi Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu.  

W najbliższym czasie zostaną otwarte również przedszkola:

  • Przedszkole nr 56, ul. Chylońska 237 (otwarcie 2 listopada 2017 r.)
  • Przedszkole nr 57 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4), ul. Chwaszczyńska 26 (planowane otwarcie: listopad 2017 r.)
  • Przedszkole nr 58, ul. Wiesławy Kwiatkowskiej 23 (otwarcie w styczniu 2018 r.).

Oprac. Anna