Wiedza wszelaka dla ósmoklasisty i maturzysty

0
572

Czas pandemii jest niewątpliwie trudnym momentem dla każdego, a szczególnie dla tych uczniów, którzy w tym roku zdają ważne egzaminy.

 

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdyni zaplanował adekwatny do potrzeb uczniów, ich rodziców i nauczycieli program wsparcia pn. „Akademia Ósmoklasisty” i „Akademia Maturzysty”, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udostępniono repozytoria materiałów edukacyjnych w formie online.

Repozytoria to narzędzia, które zapewnią uczniom dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych z zakresu przedmiotów egzaminacyjnych, a korzystanie z nich z pewnością ułatwi uporządkowanie wiedzy oraz powtórkę materiału przed egzaminem:

Repozytorium Ósmoklasisty 2021: https://wakelet.com/wake/xqhfpP_oBM-cqKiq33tqc

Repozytorium Maturzysty 2021: https://wakelet.com/wake/SGziFNpV2vyNwvaRBvvOw

Już niebawem ruszą kolejne działania w ramach „Akademii Ósmoklasisty” i „Akademii Maturzysty”, a wśród nich: szkolenia dla nauczycieli klas ósmych i maturalnych z pracy z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki, j. polskiego, j. obcego dodatkowe konsultacje dla uczniów (w tym dotyczące pracy z arkuszem), pakiet webinariów ze wsparcia psychologicznego dla ósmoklasistów, ich rodziców i maturzystów.

Źródło: edukacja gdynia

Oprac. Amelia Bielska