Weź udział w konsultacjach społecznych

0
529

Pięć procesów konsultacyjnych prowadzonych jest właśnie z pomocą Gdyńskiej Platformy Dialogu.

W serwisie internetowym www.konsultujemy.gdynia.pl dostępne są szczegółowe informacje o tym, czego dotyczą i jak można się zaangażować. Warto, bo dzięki temu mieszkańcy i mieszkanki mają ważny głos w kształtowaniu miasta.

Gdyńska Platforma Dialogu to narzędzie lokalnej e-partycypacji, które powstało na podstawie licencji open source (wolnego oprogramowania) platformy DECIDIM. W ramach programu UrbanLab Gdynia zostało dopasowane do potrzeb mieszkanek i mieszkanek Gdyni. Właśnie minęło pierwsze pół roku funkcjonowania Platformy.

Za pośrednictwem Gdyńskiej Platformy Dialogu można dowiedzieć się więcej i wziąć udział w pięciu prowadzonych procesach konsultacyjnych:

Co więcej, na Platformie Dialogu dostępne są także materiały związane ze wcześniej skończonymi procesami. Do pobrania i przeczytania jest m.in. Raport podsumowujący konsultacje społeczne „O sąsiedzkości w Gdyni i życiu w dzielnicach”, Raport z procesu pt. „Modernistyczne Centrum Gdyni Plan zarządzania dobrem na lata 2022-2027”, a także podsumowanie plebiscytu nazwy nowej ulicy na osiedlu Meksyk.

Na Gdyńskiej Platformie Dialogu dostępne są także informacje o radach i zespołach doradczych działających przy Prezydencie i Radzie Miasta Gdyni. Po kliknięciu w moduł wybranego zespołu znajdziemy informacje kontaktowe, szczegóły dotyczące misji działalności, terminy posiedzeń oraz protokoły ze spotkań. Na stronie będzie można śledzić pracę tych zespołów, ale również wziąć udział w ich pracach poprzez wyrażanie opinii czy podpowiadanie swoich pomysłów.

W „Niezbędniku dialogu” można dowiedzieć się więcej o tym, jak się zaangażować w działania na rzecz miasta lub jak realizować swoje pomysły na zmiany w mieście. Znajdują się tutaj wszystkie informacje o Platformie.

Implementację Platformy do polskich warunków zrealizowano w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności na podstawie umowy o dofinansowanie zadania nr: DPT/BDG-II/POPT/19/19.

 

Oprac. Mateusz Kalinowski