Kolejny etap budowy Parku Centralnego

0
297

EDIT: niniejszy tekst był oczywiście Prima Aprilisowym żartem

———-

Park Centralny to zielona przestrzeń wypoczynku i rekreacji dla każdego i jedno z ulubionych miejsc gdynian. Zrealizowano już dwa etapy tej inwestycji. Teraz pora na kolejny krok. Sprawdziliśmy co się zmieni w projekcie.

Trzeci etap budowy Parku Centralnego obejmuje teren między pawilonem skateparku a ul. Świętojańską. Będzie tam można odpocząć w cieniu drzew i obcować z naturą. Powstanie m.in. polana piknikowa. Ma to być trawiasta przestrzeń przeznaczona do wypoczynku i rekreacji. Będą tam siedziska i hamaki, dzięki którym każdy będzie mógł sobie pozwolić na chwilę relaksu. W odpoczynku pomogą rozłożyste, zapewniające cień drzewa, natomiast wiosną to miejsce wypełnią łany stokrotek. Pojawi tam również boisko ze specjalną nawierzchnią Play Top Street, co zachęci odwiedzających to miejsce do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.

Nowością w projekcie będzie ogólnodostępny basen, z wysoką na 15 metrów zjeżdżalnią i torem o długości prawie 25 metrów. W lecie będzie to zapewne ogromna atrakcja, jednak projektanci mają też pomysł na wykorzystanie obiektu zimą. – Dzięki delikatnym modyfikacjom, zimą zjeżdżalnia będzie przekształcana w mini skocznie narciarską. – mówi Pełnomocnik Prezydenta ds. rekreacji. – Podobne rozwiązania spotkać można np. w Macedonii. – dodaje.

Oprac. Eustachy Tylenko