Warsztaty “Prosto do matury”

0
792

W Bibliotece Wiedzy ruszyły zapisy maturzystów, którzy chcieliby wziąć udział w cyklu bezpłatnych zajęć przygotowujących do ustnego egzaminu z języka polskiego.

Warsztaty „Prosto do matury” będą obejmować 10 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne, zaś odbywać się będą raz w tygodniu, od lutego do kwietnia 2020 roku. Cykl zajęć powstał w celu zaktywizowania i pomocy młodzieży przed egzaminem maturalnym z języka polskiego. Pracując systematycznie raz w tygodniu, uczniowie uzupełnią wiedzę z historii kultury i języka, powtórzą materiał szkolny, rozszerzając informacje o teksty dodatkowe rozwijające wyobraźnię, nauczą się też podstawowych zasad wystąpień publicznych.

Podczas spotkań uczestnicy będą aktywnie dyskutować i dociekać, natomiast prowadząca będzie słuchać i wyjaśniać, wskazywać tropy interpretacyjne, kreować przestrzeń swobodnej rozmowy o literaturze oraz inicjować spotkania z kulturą.

Warsztaty będą odbywały się w Bibliotece Wiedzy, ul. Świętojańska 141 (Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana). W ich ramach odbędzie się 10 cotygodniowych spotkań trwających 2 godziny lekcyjne w terminie od lutego do kwietnia 2020 roku.

Chętnych maturzystów, którzy do egzaminu dojrzałości przystąpią w tym roku, prosimy o zgłoszenia mailowe: wiedza@bibliotekagdynia.pl

Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia (środa), udział w warsztatach jest bezpłatny, bardzo prosimy o przemyślane zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty nie odbędą się, jeśli nie zbierze się grupa chętnych.

Warsztaty poprowadzi Elżbieta Żukowska, scenarzystka, animatorska kultury, wykładowczyni UG.

Oprac. Marta Kuniecka