Ulka znowu w akcji!

0
785

Nadszedł maj – miesiąc wrażliwości, a wraz z nim kolejna odsłona gdyńskiej kampanii społecznej „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.

 

Projekt pokazuje, co tak naprawdę oznacza dostępność i jak ważne jest, żeby każdy miał możliwość uczestniczenia w życiu społecznym. Do wzięcia udziału w akcji zachęca prezydent Wojciech Szczurek i bohaterka kampanii – Ulka.

Celem kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście” jest uświadomienie innym, że każda osoba powinna mieć możliwość aktywizacji społecznej na wszystkich jej szczeblach, a niepełnosprawność nie może być powodem gorszego traktowania, pozbawiania lub ograniczania dostępu w różnych sferach życia. Chodzi między innymi o takie obszary, jak: edukacja, praca, ogólnodostępne usługi, wsparcie społeczne czy życie kulturalne.

W ramach tegorocznej kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście” powstała kolejna animacja promująca dostępność przestrzeni publicznej oraz aktywność osób z niepełnosprawnościami. Spot można obejrzeć w dwóch wersjach: bez audiodeskrypcji oraz z lektorem.

 

Oprac. Amelia Bielska