Udany występ naszych młodych piłkarzy

0
734

Udany, a raczej bardzo udany, występ mieli nasi chłopcy ze szkoły podstawowej w Rejonowych Rozgrywkach Mini Piłki Nożnej w dniu 12.04.2017 r., które odbyły się na boisku Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni-Dąbrowie. Turnieje piłki nożnej, z wiadomych względów, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. I tym razem frekwencja dopisała i startowało aż 6 szkół z naszego Rejonu. Rywalizacja jest bardzo trudna, gdyż wszyscy koncentrują się na ulubionej dyscyplinie, a ponadto w szkole, która była gospodarzem turnieju, ambitnie działa Akademia Piłkarska.

Nasza reprezentacja (trochę zdekompletowana – mieliśmy tylko jednego rezerwowego), bez kompleksów zagrała turniej i zajęła II miejsce! Nie odnotowaliśmy przy tym żadnej porażki, a wręcz liczyliśmy na awans do kolejnego etapu, gdyż z drużynami faworyzowanymi , dominowaliśmy, mając wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Szczególnie pech prześladował naszego kapitana, Michała Galińskiego (VI C), który w najważniejszym meczu z SP 47, trzy razy trafił w słupek. W meczu tym mieliśmy zresztą aż trzy sytuacje, kiedy atakowaliśmy rywala z przewagą zawodników 2:1 i 3:1. Ale “niebiosa” sprzyjały innym tego dnia. Start udany, ale po raz kolejny, w sercach naszych młodych zawodników pozostał smutek i niedosyt.

A oto wyniki naszych spotkań:
z S.P. 20 (Wielki-Kack) 1:0., z S.P. 13 (Mały Kack) 4:0, z S.P. 11 (Orłowo) – 4:0, z S.P. 47 (Dąbrowa) 0:0, z S.P. 42 (Karwiny) 2:2.

Naszą reprezentację stanowili:
V A: Mateusz Jarzyński, Gracjan Ozdoba;
V C: Tymoteusz Kuzimski;
VI B: Jakub Klimek, Kuba Maciorowski;
VI C: Michał Galiński, Mateusz Manthey, Bartosz Romanek.

Oprac. Marek Pauli