Teatr zajedzie na Chylonię 🗓

0
1695

Serdecznie zapraszamy na ostatnie, bezpłatne prezentacje spektakli na Chyloni. Już w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 16:00 “Czerwony Kapturek” a po nim “Dzielnice cudów”.

Czerwony Kapturek (trochę inna historia)
Dawno… a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy – prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski, obsada: Monika Bartoszewicz, Patrycja Pośpiech, Piotr Srebrowski, Teatr Bunszali

Dzielnice cudów Salci Hałas
Gdzieś po obrzeżach, na osiedlach i w dzielnicach można być świadkiem niezwykłych zjawisk. Mieszkanka Oksywia zatrzymuje czas, po Meksyku spaceruje świetlisty mężczyzna, w jakichś krzakach wierzba podobno śpiewa polskie pieśni, a na Pekinie pęka ziemia i można wywróżyć sobie wynik piłkarskiego meczu. To dzielnicowa metafizyka pojawiająca się z dala od centrum Gdyni.
Teksty Salci Hałas powstały na podstawie rozmów z mieszkańcami Gdyni, w trakcie projektu „Gdynia-Reaktywacja”, realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017.

Reżyseria: Magdalena Płaneta, Ida Bocian, Ewa Ignaczak, obsada: Agata Mieniuk, Piotr Rogalski, Ida Bocian, Marta Jaszewska, Paula Łuczkiewicz, Małgorzata Polakowska

Spektaklom dla dzieci towarzyszy mini warsztat, a przedstawieniom dla dorosłych dyskusja o teatrze.

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Centrum Aktywnego Mieszkańca, ul. Opata Hackiego 17A

Partnerzy projektu: Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Laboratorium Innowacji Społecznych.

„Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. Gdynia odNowa: Rewitalizacja obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled Chylonia dzielnica kulturalnie