Tak, tak, tam w lustrze to niestety ja!

0
1555

Ta, ta, tam, ta dam, tadaaa aaaaaam… ciągle śpiewamy piosenki z dyplomowego przedstawienia studentów IV roku Państwowego Policealnego Studium Wokalno–Aktorskim im. Danuty Baduszkowej.

“Obywatel Republiki” zapowiadał się obiecująco, ponieważ wziął na warsztat utwory bardzo charyzmatycznego i popularnego wokalisty, jakim był Grzegorz Ciechowski. 17-osobowy zespół młodych wykonawców zaprezentował się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego, w interesującej aranżacji i ciekawych układach tanecznych.

Wykonawcy  zaprezentowali swoje wokalne talenty przy 20 utworach, śpiewając między innymi “Witajcie w Zoo”, “Tak tak to ja”, “Odchodząc”, “Mamona”, “Zapytaj mnie czy Cię kocham” i “Nie pytaj o Polskę”. Zawiódł się jednak ten, kto liczył na prawdziwie rockową ucztę i brzmienia niczym z koncertu zespołu Republika czy Obywatel GC. Było wręcz lirycznie i duchowo ale nie nudno. Raz po raz z nostalgii wyrywały widzów dowcipne odegrane scenki, które tylko potwierdzały kunszt artystyczny młodych artystów. Widzowie cały czas byli zaskakiwani oryginalnymi interpretacjami piosenek Ciechowskiego, a niektóre wykonania przyprawiały wręcz o ciarki.

Nie zawiedliśmy się w ten walentynkowy wieczór. Zdecydowanie warto było zobaczyć a przede wszystkim wysłuchać tego przedstawienia. Rok temu oglądaliśmy ówczesny IV rok w programie, który wydawało nam się nie ma sobie równych ( Nie lubię Maanamu ). W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami występu, dającego nadzieję, że w 2021 dzisiejszy III rok doprowadzi nas do ekstazy.

Oprac. Paweł Musiał