Szukamy opowieści mieszkańców

0
965

Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic.

Projekt „Ballady osiedlowe” to wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki miasta w poszukiwaniu fascynujących opowieści mieszkańców. W ramach projektu Teatr Gdynia Główna stworzy spektakl o ZOH-u, czyli rejonie ulic Zamenhofa i Opata Hackiego, do którego scenariusz napisze Salcia Hałas, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2017. Aby mogło się to wydarzyć, potrzebne są historie – Wasze historie! Nie zwlekajcie więc i już dzisiaj odpowiedzcie na apel:

Spróbujcie oderwać się od teraźniejszości, wróćcie do wspomnień. Opowiedzcie o sobie albo przypomnijcie sobie ciekawych ludzi, którzy mieszkali obok, i ich historie. Historie śmieszne, straszne lub smutne. Wzruszające albo po prostu takie, które z jakichś powodów zapadły Wam w pamięć. Historie, które dotyczyły Was lub waszych sąsiadów, historie, które zdarzyły się na ZOHu. Możecie pisać, nagrywać albo opowiedzieć mi przez telefon. Na ich podstawie powstanie scenariusz sztuki, którą wystawi dla Was w lepszych czasach Teatr Gdynia Główna.

Można się ze mną kontaktować w następujący sposób: salciahalas@wp.pl, FACEBOOK: Salcia Hałas, lub pod numer 501 540 029. Historie można też wysłać do Teatru Gdynia Główna na adres teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Oprac. Marta Kuniecka