Święta od serca

0
670

Dwie akcje charytatywne połączyły gdyńskie Rady Dzielnic. Pierwsza z nich czyli Świąteczna Kartka Pełna Życzeń to kartki z życzeniami, które wraz z paczkami przygotowywanymi przez Urząd Miasta Gdyni, trafią do osób samotnych i potrzebujących. Druga skierowana była do pacjentów i personelu Szpitala im. PCK w Redłowie.

Ponad 1500 pięknych, błyszczących i kolorowych kartek z życzeniami prosto z serca trafiło do Centrum Aktywności Seniora, skąd powędrują teraz do paczek dla samotnych i potrzebujących. W akcji Gdyńskiego Forum Rad Dzielnic wzięły udział samorządowe i niepubliczne placówki edukacyjne z Chwarzna-Wiczlina, Pogórza, Oksywia, Karwin, Wielkiego Kacka, Chyloni, Leszczynek, Grabówka, Witomina, Dąbrowy oraz Rewy.

Efektem akcji zostań św. Mikołajem i wesprzyj święta w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie było przygotowanie upominków świątecznych dla personelu i pacjentów tej placówki medycznej. Na ich ręce trafią piękne ręcznie przygotowane kartki z życzeniami kolorowe pierniczki oraz stroiki świąteczne. Upominki przygotowywali Rada Dzielnicy Grabówek, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni oraz z placówek edukacyjnych z Witomina, Pogórza i Rewy oraz Rada Dzielnicy Redłowo, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Gdyni wraz z Radą Rodziców.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju odwiedziny w szpitalach są ograniczone. Przekazane prezenty pozwolą poczuć ducha Świąt i z pewnością umilą wszystkim ten grudniowy czas. Stroiki przyozdobią wystrój szpitala, nadając mu niecodzienny klimat, a kartki i słodkości trafią w ręce pacjentów i personelu medycznego, którzy dbają codziennie o ich zdrowie i życie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w te akcje, dzieciom, rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom za tak liczny odzew. Wszystkie kartki oraz szkoły, przedszkola i gdyńskie Rady Dzielnic, które wsparły święta swoim sercem możecie zobaczyć na profilu #dzielnicewGdyni.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Mateusz Kalinowski