Bojerowy wicemistrz Świata i Europy

0
641

Gustaw Miciński z YKP Gdynia zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata i srebrny medal Mistrzostw Europy w klasie DN Junior w estońskim Haapsalu.

Trudne warunki sprawiły, że mistrzowska rywalizacja musiała rozpocząć się z opóźnieniem. Padający deszcz i silny wiatr sprawiły, że zamiast 13 grudnia starty odbyły się w środę – dopiero dwa dni później. Dopiero wtedy udało się przeprowadzić 3 wyścigi w klasie Ice-Optimist i 4 w klasie DN junior.

W klasie gdynianina bezkonkurencyjny okazał się Rasmus Maalinn, który zwyciężył we wszystkich czterech startach. Tuż za rewelacyjnym Estończykiem uplasował się Miciński, który w styczniu tego roku w Zdorkowie na jeziorze Dargin siegnał po tytuł Mistrza Polski w klasie DN. Przypomnijmy, że Miciński tytuł wicemistrza świata tej klasy wywalczył również rok wcześniej podczas rywalizacji w Szwecji w 2020 roku.

Tuż za Micińskim uplasowali się nasi rodacy – Cezary Sternicki (Baza Mrągowo), a z nim Jakub Kamiński (Giżycka Grupa Regatowa).

Dzień później, w tej samej miejscowości odbywały się również Mistrzostwa Europy, podczas których historia powtórzyła się! Na podium w rywalizacji o tytuł najlepszego na starym kontynecie sięgnął Maalinn, potem na metę dotarli Miciński, a dalej Sternicki i Kamiński.

Wybrane sukcesy Gustawa Micińskiego:

Na lodzie:

• Mistrzostwa Świata w żeglarstwie lodowym w klasie DN junior, Szwecja, 2020 – 2. miejsce
  • Mistrzostwa Europy w klasie Ice-Optimist, 2018 – 1. miejsce
  • Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Ice-Optimist, 2017 – 1. miejsce

Na wodzie:

Mistrzostwa Polski w Sprincie w klasie 29er na Volvo Gdynia Sailing Days, 2020 – 1. miejsce