Sukcesy na XIII Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym

0
350

Karatecy z Gdyńskiego Centrum Karate Kigai odnieśli wielki sukces w XIII Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, który odbył się w hali stulecia Sopotu w dniu 28 października 2023 roku.

Warto podkreślić, że w turnieju wzięło udział aż 363 zawodników reprezentujących 27 klubów z 8 województw, co łącznie daje imponującą liczbę 542 uczestników. To wydarzenie było znaczące zarówno ze względu na wysoki poziom sportowy, jak i na fakt, że turniej ten miał rangę rankingową dla reprezentantów kraju. Na tatami stanęli aktualni medaliści i mistrzowie Europy, co świadczy o prestiżu zawodów.

Klub wystawił 23-osobową reprezentację, a wynik tego starcia to cztery medale oraz jedno czwarte miejsce.

W kategorii dzieci urodzonych w latach 2016-2017, trzecie miejsce zdobyła Pola Górecka. Wiktor Szreder (juniorzy) także zajął trzecią pozycję, podczas gdy Adam Sielski uplasował się na drugiej pozycji w kategorii młodzików. Wszystkie te medale zdobyli w konkurencji kata, czyli technicznej prezentacji sekwencji bloków i uderzeń.

W konkurencji kumite, czyli walce, doskonale spisał się Michał Sielski, który wygrał wszystkie swoje pojedynki i zajął także drugie miejsce w konkurencji kata. Paweł Gomułka znalazł się tuż za podium w kategorii kumite.

Trener Centrum Karate Kigai, Tomasz Konieczny, wyraził ogromną satysfakcję z wyników swoich podopiecznych. Podkreślił, że frekwencja na turnieju rośnie z każdą edycją, co jest bardzo budujące. Sukcesy i postawa zawodników są dowodem na ciężką pracę, jaką wkładają w treningi.

Warto dodać, że zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, a organizatorami byli Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. To wydarzenie było znakomitą okazją do promocji karate tradycyjnego i okazało się sukcesem zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.