Śródmieście: Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską 🗓

0
282

Nowa książka Barbary Piórkowskiej będzie głównym (ale nie jedynym) tematem rozmowy pisarki z Hanną Łozowską, autorką i badaczką literatury niefikcjonalnej.

Na spotkanie wokół tytułu „Gaja. Historia prawdziwa” zapraszamy do Biblioteki Śródmieście, ul. Władysława IV 7-15 o godzinie 17.30.

Ion to skromy urzędnik szóstego rzędu, który w Muzeum Historycznym zajmuje się odtwarzaniem roślin z cudem zachowanych fragmentów okazów i starych zielników. W Mieście Numer Pięćset Czternaście panuje przekonanie, że tym sposobem uda się przywrócić życie na Ziemi w formie, w jakiej istniało, zanim zniszczył je człowiek. Mieszkańcy wierzą także, że są jedynymi istotami ocalałymi po katastrofie klimatycznej.
Własną opowieść o życiu na Ziemi snuje Gaja. Główną rolę odgrywają tutaj kobiety, strażniczki trwania, a przeszłość i przyszłość przeplatają się ze sobą. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o sedno istnienia warto wsłuchać się w głos Gai.

Barbara Piórkowska – pisarka i poetka, współtwórczyni spektakli poetyckich. Prowadzi warsztaty twórczego pisania i spacery zielarsko-literackie. Autorka tekstów piosenek na płycie Piórko Natalii Grzebały, czterech tomów poetyckich, prozy Utkanki oraz trzech powieści: Szklanka na pająki, Gaja. Historia prawdziwa i Kraboszki. Na motywach tej ostatniej powstał spektakl Rodzanice w Teatrze Gdynia Główna w reżyserii Ewy Ignaczak z udziałem grupy śpiewaczek z Akademii Głosów Tradycji.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled kulturalnie Śródmieście