Spiros, spiros pokaż rogi!

0
482

Za nami XXVI SPIROS czyli Gdyński Maraton na Orientację. Odbył się w minioną sobotę a bazę zlokalizowano na terenie sklepu Electofun w Cisowej.

Ponad 180 entuzjastów orienteeringu stawiło się na starcie 16 edycji zawodów, które od tego roku współorganizuje gdyńska fundacja ARKUN. Do wyboru były trasy piesze TP5 – 5km, TP10 – 10km, TP15 – 15km, TP30 – 30km oraz rowerowe TR21 – 21km, TRe – 21km, TR42 – 42km. Na wszystkich trasach kolorowe, specjalistyczne mapy budowane w skali od 1:5000 do 1:15000.

Na trasie pieszej TP5 zwyciężył zespół Belony w składzie Eliza Białasik i Jagoda Białogrodzka, na trasie pieszej TP10 najlepszy okazał się Władysław Cepudrej, na pieszej 15tce Mariusz Czajka z KinO a na ekstremalnej 30tce – Łukasz Romanowski.

Trasy rowerowe okazały się łaskawe dla zespołu Morenka Team – Mariusz i Wojciech Łosiewicz na odcinku 21km a na maratońskim dystansie 42km zwyciężył Tomasz Szot.

Na zakończenie zmagań, dla wszystkich przygotowano ciepły poczęstunek, puszkę energetyka oraz loterię fantową, podczas której można było wygrać hulajnogę elektryczną.

Partnerem wydarzenia był sklep Electofun, Acciona Nieruchomości, Laguna Medical, Szkoła Żeglarstwa GRYF, Gdyńskie Centrum Sportu, Kino Helios, Kaufland, Leroy Merlin, Red Bull, OPEC Gdynia, Fudnacja Adaptacja, Radio Gdańsk oraz nasz serwis. Wydarzenie objął patronatem Marszałek Wojewóztwa oraz Prezydent Gdyni.

Oprac. Małgorzata Trasna