Centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży

0
585

W Gdyni powstała kolejna placówka dla najmłodszych w kryzysie psychicznym. W środę, 3 kwietnia uroczyście otwarto “Stację Marzenie” Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, w skład którego wchodzi Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci wraz z Poradnią.

W Gdyni stale poszerza się oferta instytucji, które deklarują wsparcie psychiatryczne najmłodszym mieszkańcom miasta. Nowo otwarte Centrum przy ul. Ramułta 45 zastąpi Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, która do niedawna działała przy ulicy Traugutta. W nowym miejscu najmłodsi mają zapewnioną nie tylko opiekę psychiatryczną, psychologiczną i psychoterapię, ale także będą mogli korzystać z oferty oddziału dziennego.

Ordynatorem Centrum została dr Marta Herstowska, psychiatra dziecięcy. Wśród zespołu są psychoterapeuci, psychologowie oraz terapeuci zajęciowi – łącznie 20 osób.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i na tej podstawie świadczenia zdrowotne dla osób ubezpieczonych udzielane są bezpłatnie. Centrum działa w Gdyni – Grabówku przy ul. Ramułta 45 na II piętrze (w budynku Przychodni Lekarskiej ,,Grabówek”).

Przypomnijmy, że liczba ofert wsparcia dla dzieci i młodzieży w Gdyni wciąż się poszerza: od początku roku działa Gdyński Program Pomocy Dzieciom realizowany przez Centrum Medycy w Sercu Gdyni ze wsparciem UNICEF. A od grudnia 2022 roku działa Gdyński Zespół Wsparcia dla Oświaty wspierając dyrektorów oraz nauczycieli szkół i przedszkoli oraz oferując bezpłatne warsztaty terapeutyczne dla dzieci i młodzieży m.in. ze sztuczną inteligencją wykorzystywaną w terapiach – foką Paro. Wsparcie psychologiczne także w języku ukraińskim, można uzyskać w Spilno Gdynia.

Oprac. Małgorzata Trasna