Sobotni bal dla dzieci

0
455

Występy zespołów tanecznych, nadmuchiwana zjeżdżalnia, zabawa non-stop, do tego mnóstwo innych atrakcji, a przede wszystkim fantastyczna, radosna atmosfera.

Taki był sobotni Wielki Bal Dla Dzieci „Roztańczymy Gdynię”, który przyciągnął do Polsat Plus Arena Gdynia setki rodziców z dziećmi. Okazał się nie tylko ogromnym sukcesem frekwencyjnym, ale przede wszystkim był świętem dobrej zabawy – zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców oraz opiekunów.

Sobotni bal to preludium do obchodów 97.rocznicy urodzin Gdyni.

Bal odbył się w dwóch turach – od godz. 10:00 do 12:00 i od 14:00 do 16:00. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, w tym m.in. taniec limbo, zabawy z animatorami, zadania sportowe czy tor przeszkód. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, wykonać kolorową przypinkę czy wziąć udział w zabawie z chustą i pomponami. Animatorzy mieli ręce pełne roboty, bo do wszystkich atrakcji ustawiały się długie kolejki – a samych atrakcji było tyle, że trudno było się zdecydować, od której zacząć.

Dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością, przygotowując przebrania postaci z dziecięcych bajek czy seriali. Zauważyliśmy m.in. Pippi Langstrumpf, czyli Fizię Pończoszankę, bohaterkę powieści Astrid Lidgren, do tego małych superherosów, wróżki, a nawet Wednesday z popularnego serialu.

O ciekawą oprawę wydarzenia zadbały szkoły taneczne z Gdyni, które prezentowały kilkuminutowe pokazy taneczne i zapraszały dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również indywidualnych lekcji tańca dla wszystkich chętnych.

Kolejny bal, cykliczna gdyńska impreza, już za około 12 miesięcy. Warto na niego czekać, bo fantastyczna zabawa i atmosfera balu są tego warte!

Oprac. Małgorzata Trasna