Rozlicz PIT w Gdyni

0
704

Chcesz, żeby nasze miasto było jeszcze lepszym miejscem do życia? Rozlicz swój PIT w Gdyni!

 

To tak niewiele, ale daje naprawdę dużo. Dzięki temu miasto może się rozwijać i wzrasta jakość życia gdynian, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. Ponadto każdy, kto rozliczy swój podatek dochodowy za 2020 rok w Gdyni, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. 1 marca startuje loteria, którą miasto organizuje już po raz czwarty.

Rozliczanie się w Gdyni to mądry krok, a także inwestycja w miasto i jego mieszkańców. Dzięki temu może się ono rozwijać, na czym korzystają wszyscy. PIT za rok 2019 złożyło w Gdyni 179 251 osób. To o 1948 podatników więcej w stosunku do rozliczenia za 2018 rok (wzrost o 1,1%). Przekłada się to na większe wpływy do budżetu miasta. Realny ich wzrost wyniósł 24 318 748 zł rok do roku.

Dlaczego jeszcze warto rozliczyć swój podatek dochodowy w Gdyni? Każdy, kto złoży deklarację podatkową w naszym mieście, może wziąć udział w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Średnia kwota „z jednego podatnika”, która wpływa do budżetu, wzrosła od momentu jej wprowadzenia o ponad 23% (z 2189 do 2697 zł). W ubiegłorocznej edycji loterii wzięło udział 11 295 osób. Najczęściej zgłaszali się mieszkańcy w wieku od 31 do 40 lat. Było ich 4067. Spośród wszystkich uczestników aż 1009 osób rozliczyło się w Gdyni po raz pierwszy.

Loteria jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli swój podatek dochodowy za 2020 rok w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w naszym mieście.

Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe oraz informację, gdzie został złożony PIT. Rejestracja uczestników startuje 1 marca i potrwa do 15 maja. Regulamin oraz szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.pitwgdyni.pl. Wszelkie pytania dotyczące loterii można kierować na adres: info@pitwgdyni.pl.

Oprac. Amelia Bielska