Rodzinne warsztaty dekorowania 🗓

0
1225

Zostań scenografem Globaltica Festival 2018! 21 czerwca w parku Kolibki na Al. Zwycięstwa 291 złapiemy barwne pasma wstążek i upniemy je na obręczy.

Resztę zrobi wiatr – powstaną kolorowe szperacze przestrzeni, które od tegorocznej edycji Globaltica Festival będą ubarwiać przestrzeń samego festiwalu, a także inne, zaskakujące miejsca w Gdyni. Zapraszamy całe rodziny w godzinach 17-20 w parku Kolibki w tuBAZA. Zapytania i zapisy prosimy kierować pod adres miasteczko@globaltica.pl.

Co można zyskać?

1. Frajdę z tworzenia ozdób, które zawisną w przestrzeni parku Kolibki i rożnych lokalizacjach miasta Gdynia. Uzyskacie także swoją wersję ozdób, którą zabierzecie w świat.

2.Cykl warsztatów zakończy spotkanie z Piotrem Pucyło, dyrektorem artystycznym festiwalu Globaltika, który poprowadzi zajęcia pt. “Instrumenty muzyczne z różnych stron świata”,21 czerwiec, godz.18.00, wstęp wolny miejsce tuBAZA

Czy zadaliście sobie kiedykolwiek pytanie skąd wzięła się muzyka? To przecież taka część naszego życia, że jakoś trudno sobie wyobrazić, że kiedyś mogła nie istnieć i że nasi przodkowie mogli bez niej żyć. A może to niemożliwe? Może najpierw była muzyka, a później pojawił się człowiek? Może to nie człowiek ją stworzył? Wydaje nam się, że wszyscy doskonale wiemy jak wyglądają instrumenty muzyczne – znamy przecież gitarę, skrzypce, trąbkę czy fortepian. Każdy z nas wie jak się na nich gra i jakie mają brzmienie. Ale co z tymi instrumentami, które pochodzą z innych stron świata? Czy wiemy co to takiego saz, darbuka czy koncovka? Czym się różni ud od udu? Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania. Poznamy podział na pięć podstawowych grup, do których zaliczamy instrumenty muzyczne. Podczas spotkania zobaczymy i usłyszymy wiele egzotycznych instrumentów. Dowiemy się skąd pochodzą i z czego są wykonane, a na koniec zajęć sami spróbujemy stworzyć proste instrumenty.

Oprac. Witek Olejarz

Scheduled kulturalnie