Rekord zgłoszeń do konkursu

0
413

Do udziału w konkursie “Gdyński Biznesplan” zgłosiło się aż 426 osób!

 

Do 31 stycznia można było zgłaszać się do konkursu Gdyński Biznesplan 2021. To już 19. edycja tego wyjątkowego wydarzenia i – jak się okazuje – ponownie rekordowa. W tym roku na udział w nim zdecydowało się aż 426 osób, które zgłosiły 387 pomysłów biznesowych. Teraz uczestników czeka cykl szkoleń z podstaw prowadzenia biznesu, a następnie złożenie projektu własnego biznesplanu.

Główna nagroda finansowa w konkursie Gdyński Biznesplan wynosi 30 tysięcy złotych. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca to odpowiednio 20 i 10 tys. zł. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz bonusy w formie świadczeń wspierających założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także dalszą edukację menedżerską.

Kto ma szanse na zdobycie tych nagród? Do konkursu zapisało się niemal tyle samo kobiet i mężczyzn – odpowiednio 209 i 217. Są to w większości ludzie młodzi. Ponad połowa uczestników (55%) to osoby w wieku od 21 do 30 lat. Najmłodszy z nich ma 18 lat, z kolei najstarszy – 60. Konkurs Gdyński Biznesplan 2021 zdominowali gdynianie. Mieszkańcy naszego miasta stanowią 51% wszystkich uczestników. Nie brakuje jednak reprezentantów innych miast, takich jak Gdańsk, Sopot, Rumia, Reda, a także Warszawa czy Poznań.

Jakie pomysły na własny biznes pojawiały się w tegorocznych zgłoszeniach? Dominowały te z sektora usług. Było ich aż 288. Z kolei najpopularniejsza w tym roku branża to ta związana z designem, projektowaniem i sztuką. 21% wszystkich pomysłów było związanych właśnie z nią. Uczestnicy widzą się także w branżach reklamy, promocji i mediów, turystyki, sportu i rekreacji, edukacji i oświaty, gastronomii, a także ICT.

Zapisanie się do konkursu i zgłoszenie swoich pomysłów zakończyło pierwszy etap. W drugim uczestnicy wezmą udział w warsztatach i szkoleniach. Trzeci etap to złożenie gotowego biznesplanu. Uczestnicy będą mieli na to czas do 31 marca 2021 roku. Do finału, by zaprezentować swoje pomysły przed jury, zaproszeni zostaną autorzy najciekawszych i najlepiej przygotowanych biznesplanów. Wielki finał zaplanowano na czerwiec tego roku.

Konkurs Gdyński Biznesplan organizowany jest przez miasto nieprzerwanie od 2003 roku. Ma on na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia. Co roku w konkursie udział bierze kilkaset osób.

Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Głównymi partnerami są PKO Bank Polski, Refinitiv i Radmor. Regulamin konkursu oraz lista nagród za zwycięstwo i wyróżnienia dostępne są w załączniku poniżej oraz na stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Oprac. Amelia Bielska