Ranking liceów i techników

0
769

Miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Najwyżej z gdyńskich szkół uplasowało się III LO – na piątym miejscu.

W zestawieniu najlepsze okazało się XIII LO ze Szczecina, a nasza “Trójka” podskoczyła w rankingu o dwie pozycje (w 2017 roku była na siódmej pozycji). W pierwszej setce znajdziemy jeszcze VI LO (spadek o 18 miejsc, na pozycję 72) oraz Katolickie LO im. Jana Pawła II na 78 lokacie (awans o 34 oczka).

W dalszej części rankingu należy zwrócić uwagę na ogromny skok, aż o 52 miejsca, X LO (195 pozycja) i niestety wielki spadek II LO (z 203 na 286 pozycję).

Wśród szkół zawodowych zwyciężyło Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza a najwyżej wśród gdyńskich ośrodków znalazło się Technikum Hotelarskie w ZS H-G na 55 miejscu (awans ze 188 pozycji!).

Najważniejszym kryterium do przygotowania rankingu były wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym.

Oprac. Paweł Musiał