Misja Gdynia – Milanówek

0
748

Szkoła Podstawowa nr 52 w ramach Programu NIEPODLEGŁA realizuje projekt MS PIŁSUDSKI – UKRYTA HISTORIA.

W tym roku w całym kraju będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji różne organizacje, fundacje i stowarzyszenia zaplanowały wiele różnorodnych inicjatyw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedną z ciekawszych zaproponowała Fundacja Kocept Kultura z Milanówka.

SP 52 razem z partnerami – Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz Archiwum Państwowym w Warszawie – przygotowała dla uczniów klas II i III gimnazjów projekt „MS PIŁSUDSKI – UKRYTA HISTORIA” . Jego głównym celem było w niekonwencjonalny sposób przybliżyć ważne wydarzenie z naszej historii. Obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku, SP52 była jedyną w Polsce szkołą gdzie realizowano ten projekt!

Projekt MS PIŁSUDSKI – UKRYTA HISTORIA przyniósł wiele wrażeń. Uczniowie nie tylko zwiedzili Milanówek, fabrykę krówek, Muzeum POLIN w Warszawie, ale również mieli okazję poznać rówieśników z innej szkoły, zobaczyć jak pracują, zaprzyjaźnić się.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Źródło: Zespół redakcyjny SP 52

Oprac. Paweł Musiał