Przytulna akcja 🗓

0
1233

Przytulanie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Poprawia samopoczucie i zmniejsza stres.

 

Choć obecna sytuacja wymusza na nas zachowywanie dystansu, to wciąż możemy pamiętać o wzajemnej życzliwości i przesyłać sobie przytulne słowa czy życzenia na odległość. Zachęcają do tego Fundacja Przytulny Domek, która już po raz drugi zorganizuje akcję pod hasłem „przytulMY”, wraz z Gdynią Rodzinną. A wszystko 31 stycznia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania. W ramach wydarzenia odbędzie się wirtualny koncert. Trwa również akcja przygotowywania kartek dla podopiecznych trójmiejskich hospicjów. Wystarczy własnoręcznie przygotować kartkę z motywem serca i przesłać lub dostarczyć ją do Fundacji Przytulny Domek. Szczegółowych informacji udziela prezes fundacji – Justyna Sudzik pod numerem telefonu: 885 280 333 lub mailowo: j.sudzik@przytulny-domek.pl.

Każdy, kto chciałby celebrować Międzynarodowy Dzień Przytulania, niech pamięta, żeby w niedzielę, 31 stycznia zadzwonić lub napisać do swoich bliskich i przyjaciół lub do kogoś, o kim wiemy, że potrzebuje wsparcia. Wystarczy kilka miłych słów, żeby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Akcja „przytulMY” będzie połączona z 2. urodzinami Fundacji Przytulny Domek. Z tej okazji w niedzielę, 31 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się koncert online zespołu Majestic. Transmisja będzie dostępna w mediach społecznościowych fundacji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji Przytulny Domek.

Międzynarodowy Dzień Przytulania został zapoczątkowany w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Dwóch badaczy naukowych z Instytutu Badań nad Dotykiem – Kevin Zaborney i Adam Olis stwierdziło, że Amerykanie wstydzą się publicznego okazywania uczuć. Dlatego w 1986 roku zapoczątkowali Dzień Przytulania, który dziś jest obchodzony na całym świecie.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled miasto