ZSHG: Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

0
694

Sofia Ustenko i Dawid Miotk, uczniowie Technikum Hotelarskiego w Gdyni, zostali finalistami Etapu Okręgowego XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

 

Ten sukces otworzył im drzwi do rywalizacji o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2021 w ostatnim już etapie tego prestiżowego konkursu, który odbędzie się w kwietniu.

Olimpiadę Wiedzy Hotelarskiej organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Tytuł przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmi „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”. Etap Okręgowy przeprowadzony ze względu na epidemię koronawirusa w formie online, polegał na rozwiązaniu 60 pytań testowych z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, obsługi konsumenta oraz protokołu dyplomatycznego. Wzięło w nim udział aż 155 uczniów ze szkół hotelarskich z całej Polski. Najwyższą liczbę punktów zdobyła Sofia Ustenko, a Dawid Miotk otrzymał bardzo wysoką punktację. Tym samym nasi uczniowie znaleźli się w grupie 30 finalistów i w kwietniu br. powalczą o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2021.

Na tym nie koniec sukcesów Sofii i Dawida – zakwalifikowali się również do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”, który z kolei organizuje Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku.

Oprac. Amelia Bielska