Projekt Gdynia – ReAktywacja

0
845

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy „Meksyk”. Projekt zrodził się z potrzeby poruszenia, ożywienia miasta, tchnięcia nowej ożywczej materii w środowisko lokalne. Ideą jest zachęcenie mieszkańców do współdziałania, integracji i poznawania się nawzajem poprzez wspólne działania teatralne.

Projekt oferuje również szeroką i nieodpłatną dostępność warsztatów artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi. Zderzymy uczestników z wolnością twórczą, której nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. Szykuje się istna eksplozja sztuki!

Masz od 14 do 19 lat? Lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie? Zapraszamy Cię do udziału w warsztatach teatralnych dla młodzieży, które odbędą się w dniach 6 – 18 czerwca 2017r.

Praca warsztatowa jest dynamiczna, energetyczna, pełna radości! Skupiamy się przede wszystkim na nauce swobodnego bycia na scenie, uruchomieniu ciała i głosu. Będziemy używać rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej jak i improwizacji emocjonalno-ruchowo-wokalnej. Wyzwolimy mnóstwo pozytywnej energii! Już po kilku godzinach warsztatów zyskasz nowych przyjaciół 🙂

Interesujesz się historią „Meksyku” lub lubisz pisać? Weź udział w zajęciach scenariuszowych i wspólnie z nami napisz sztukę o Bohaterze Dzielnicy „Meksyk”. Zajęcia będą organizowane w dniach 5, 7, 9, 11 czerwca 2017 r.

Uczestnicy warsztatów na początku poznają metodę pisania scenariuszy na podstawie prawdziwych zdarzeń i osób (stosowaną w teatrze dokumentalnym i tzw. „non-fiction”). Następnie zbadają swój rodzinny obszar objęty rewitalizacją, by spróbować odnaleźć wspomnienia lub żyjące osoby, których biografia mogłaby służyć za kanwę scenariusza. A może Bohaterem okaże się plac, wzgórze lub polana? W czasie zajęć mieszkańcy samodzielnie dokonają wyboru swojego lokalnego Bohatera, a także na podstawie zebranego materiału, pod okiem doświadczonego pisarza, stworzą scenariusz przedstawienia, na bazie którego aktorzy Teatru Gdynia Główna będą pracować nad przedstawieniem lub czytaniem performatywnym, które zaprezentowane zostanie społeczności „Meksyku”.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą popołudniami w pomieszczeniach Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Gdyni Chyloni, przy ul. Hutniczej 30. Udział jest bezpłatny!

Pierwszeństwo w naborze mają mieszkańcy obszarów objętych Gminnym Planem Rewitalizacji oraz rodziny, z których kilka pokoleń zgłosi się do udziału w projekcie. Więcej informacji o projekcie na stronie www.teatrgdyniaglowna.pl.

Liczba miejsc – ograniczona!

Na zgłoszenia czekamy do 22 maja 2017 r. Aby zgłosić swój udział w warsztatach, napisz:
teatr@teatrgdyniaglowna.pl lub zadzwoń: 58 351 15 12 lub 692 820 511

Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

 

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl oraz profilu www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna oraz www.facebook.com/gdyniareaktywacja.
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl