Poznaliśmy maszynistów “Pociągu do Miasta 2021”

0
1029

Teatr Gdynia Główna ogłasza wyniki konkursu dla teatrów offowych, które zaprezentują swoje spektakle w ramach siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta 2021 (9-14 sierpnia 2021).

 

Teatralna zachęta do minimalizmu, podróż przez Polskę, gdzie przewodnikami zostaną osoby Głuche, spektakl o bezdomności, którego aktorzy doświadczyli jej piętna, interpretacja duńskiej legendy z Wysp Owczych i eksperymentalna opowieść o budowlach, które służyły zagładom. Właśnie takie przedstawienia zobaczymy podczas o festiwalu Pociąg do Miasta 2021. Po długich i burzliwych obradach Komisji Konkursowej do festiwalu wybrano następujące przedstawienia:

1. Warunki zabudowy
Teatr Cinema, Michałowice

2. W dwóch językach polskich
Teatr na faktach/Instytut Grotowskiego, Wrocław

3. Ludzie swobodni w świetle badań empirycznych
Grupa Teatralna Wikingowie/Fundacja Na Marginesie, Poznań

4. MINIMALSI
Teatr ME/ST, Warszawa

5. Kopakonan-opowieść o kobiecie foce
Projekt Migawki, Wrocław

Szóstym pokazem festiwalowym będzie jedno z przedstawień Teatru Gdynia Główna, którego tytuł zostanie ujawniony w najbliższym czasie. Organizatorzy konkursu podkreślają, że w tym roku wybór programu festiwalu był wyjątkowo trudny – Teatr Gdynia Główna otrzymał bowiem aż 53 zgłoszenia z całego kraju. Siódma edycja Festiwalu zaprezentuje publiczności intrygujące propozycje teatralne o tematyce społecznej i dokumentalnej, aktualne komentarze i recepty na życie w sytuacji pandemicznej oraz eksperymentalne próby poruszenia istotnych tematów, które wyjątkowo rzadko trafiają na teatralne sceny.

Oprac. Amelia Bielska