Poszukiwani młodzi, zdolni pasjonaci nauki

0
907

Bio Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia) rozpoczyna VIII edycję Programu InnovaBio Pomorze (IBP).

 

Podczas warsztatów studenci nauk przyrodniczych realizować będą realne projekty badawczo-rozwojowe dla firm biotechnologicznych. Podczas dotychczasowych edycji InnovaBio Pomorze młodzi naukowcy opracowywali m.in. idealną recepturę kremu do twarzy na bazie maseł i olejów roślinnych, napoju z kombuchy czy też badali zawartość dobroczynnych dla ludzkiego organizmu polifenoli w winie i sokach. Jak zapewniają koordynatorzy program, także w tym roku nie zabraknie ciekawych projektów, z którymi będą mogli się zmierzyć adepci nauki.

Uczestnicy będą pracować w pięcioosobowych zespołach nad nowatorskimi projektami typu B+R przez około cztery miesiące.

Co zyskują uczestnicy?

  • doskonalenie warsztatu laboratoryjnego
  • udział w szkoleniach i wykładach
  • poznanie nowoczesnych narzędzi pracy
  • doskonalenie planowania procesu badawczego
  • umiejętność przygotowywania raportów i prezentacji z uzyskanych wyników
  • zdobycie kompetencji wymaganych przez przedsiębiorców
  • zwiększenie swojego potencjału na rynku pr

Kto ma szanse?
Organizatorzy poszukują studentów nauk przyrodniczych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania, poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności laboratoryjne oraz aktywnie i odpowiedzialnie angażują się w wykonywane zadania.

Jak przystąpić do projektu?
Wypełniony formularz: Zgłoszenie Uczestnika znajdujący się na ppnt.gdynia.pl należy przesłać na adres: ibp@ppnt.gdynia.pl w terminie do 14 V 2021 r. Regulamin programu InnovaBio Pomorze dostęny jest na stronie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Oprac. Amelia Bielska