Ponad 192 tysiące złotych dla hospicjum!

0
124

Poznaliśmy wyniki tegorocznej kwesty na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, którą przeprowadzono na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Zbiórka trwała trzy dni. W tym czasie udało się zebrać ponad 192 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.

W okresie Wszystkich Świętych na największych gdyńskich nekropoliach, a także cmentarzach w Kosakowie i Rumi odbywa się tradycyjna kwesta na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. W tym roku podczas akcji udało się zebrać 192 603 złote. Wszystko dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy. Datki można było wrzucać do puszek lub przekazać w formie bezgotówkowej. W akcji wzięło udział około 500 wolontariuszy. W zbiórkę zaangażowali się też lokalni samorządowcy, politycy, a także ludzie kultury i sportu. Wśród kwestujących można było spotkać m.in.: prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydentów Michała Gucia i Marka Łucyka, pomorskich parlamentarzystów, gdyńskich radnych z przewodniczącą Rady Miasta Gdyni Joanną Zielińską na czele czy piłkarzy i rugbistów Arki Gdynia.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum dla dorosłych oraz domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Oprac. Marek Lutowski