Pieszo po Wyspie Sobieszewskiej 🗓

0
438

Jak co miesiąc, zapraszamy na pieszą wyprawę dla dużych i małych, organizowaną przez gdyńską Fundację ARKUN i Klub Turysty Alpino.

18 listopada (sobota) planowana jest wycieczka do rezerwatu Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej, celem obserwacji awiofauny oraz fok na plaży. Koniecznie zabierzcie lornetki!

Wydarzenie rozpocznie się w Świbnie (przystanek autobusowy “Przystań”) o godzinie 10:05. Dojazd z przystanku Gdańsk – Brama Wyżynna autobusem nr 112 o godzinie 9:19.

Wycieczka ruszy wzdłuż Przekopu Wisły do platformy widokowej na granicy rezerwatu (obserwacja), następnie spacer po plaży, by wejściem nr 7 dojść do szlaku Wyspy Sobieszewskiej im. Wincentego Pola. Poruszamy się lasem, zdobędziemy Górę Orla (32 m. n.p.m.) i po 13 km lasem i plażą dojdziemy do Sobieszewa (przystanek przy moście Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski). Dla nie nasyconych na 12 km (ul. Falowa) można się odłączyć i ruszyć szlakiem Wincentego Pola na wschód, by dotrzeć do rez. Ptasi Raj oraz Górek Wschodnich (dodatkowe 3 km). Planowany czas przejścia 3-4 h plus postoje.

Za uczestnictwo w wydarzeniu nie pobierane są opłaty, piechurzy wszelkich zakupów (np. bilety kolejowe, wstępy do obiektów, wyżywienie) dokonują we własnym zakresie.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled aktywnie Featured