Pokazy lotnicze Areobaltic odwołane!

0
1321

Organizatorzy tegorocznych pokazów lotniczych Lotos Gdynia Areobaltic 2022 poinformowali o odwołaniu wydarzenia.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w mediach społecznościowych, oświadczono:

Wszyscy z coraz większym smutkiem i przerażeniem obserwujemy skutki wojny toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą. Agresja Rosji na Ukrainę to bezprecedensowy akt barbarzyństwa, którego nie sposób zrozumieć. To także bardzo trudny czas dla europejskiej gospodarki, która skutki wojny odczuwa coraz wyraźniej.

Aeropact, jako producent największych pokazów lotniczych w tej części Europy, a jednocześnie podmiot funkcjonujący w polskim otoczeniu biznesowym, z wielkim żalem zmuszony jest odwołać tegoroczną edycję LOTOS Gdynia Aerobaltic. To trudna dla nas decyzja, ale podjęta w duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników i pilotów. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej nieprzewidywalnej sytuacji geopolitycznej nie jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednio wysokiej jakości organizacyjnej, z której pokazy LOTOS Gdynia Aereobaltic są powszechnie znane.

Jakość tego wydarzenia, poziom obsługi w każdym z obszarów i oczywiście bezpieczeństwo to nasze priorytety, z których nie możemy i nie chcemy zrezygnować. Jesteśmy przekonani, że to nie jest dobry czas na dla takich wydarzeń jak pokazy lotnicze. Taki moment na pewno nadejdzie i wówczas wrócimy z wydarzeniem jeszcze większym i lepszym. Liczymy na to, że to będzie sierpień 2023 roku.

Źródło: facebook gdyniaareobaltic
Oprac. Mateusz Kalinowski