Ciapkowo walczy o tytuł „Modernizacji Roku”

0
358

Zagłosuj online na gdyńskie Ciapkowo i pomóż w drodze po tytuł „Modernizacji Roku”! Do 20 maja trwa internetowy plebiscyt, w którym można oddać głos na inwestycje w gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Gdyńskie Ciapkowo znalazło się wśród około 180 inwestycji z całego kraju startujących w tegorocznej edycji plebiscytu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” – w kategorii „obiekty ochrony środowiska”. Oznacza to, że każdy zainteresowany może oddać swój głos na nowe obiekty, które powstały na terenie schroniska w ostatnim czasie, w tym przestronną kociarnię, ogrzewane pawilony dla psów czy nowoczesny szpitalik weterynaryjny.

Głosuj codziennie

Jak pomóc gdyńskiemu schronisku w staraniach o miano „Modernizacji Roku”? Na stronie internetowej konkursu wystarczy oddać głos, klikając w odpowiedni przycisk oraz podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Rywalizacja trwa jeszcze do 20 maja, a głosować można codziennie – liczy się zatem upór i konsekwencja samych gdynian.

Ci, którzy regularnie odwiedzają zwierzaki przebywające w Ciapkowie wiedzą, że zmiany są widoczne gołym okiem. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Gdynia przeprowadziła na terenie schroniska szereg inwestycji w najpotrzebniejszą infrastrukturę, skupiając się na dobrostanie zwierząt przebywających w placówce.

Zgłoszenie dotyczy już zakończonych etapów modernizacji, czyli łącznie trzech obiektów:

  • modernizacji budynku kociarni, w ramach której powstał komfortowy pawilon dla kotów o powierzchni 105m² zapewniający schronienie nawet 180 kotom. Kociarnię podzielono na część adopcyjną (cztery pokoje dla kotów przeznaczonych do adopcji) oraz weterynaryjną (izolatka dla chorych kotów oraz pomieszczenia szpitalne dla kotów po zabiegach operacyjnych);
  • budowy drugiego pawilonu dla psów, gdzie powstały pomieszczenia dla 170 psów w nowoczesnym budynku z wydzielonymi, ocieplanymi boksami dla zwierząt i wybiegami zewnętrznymi oraz osobne pomieszczenie dla szczeniaków;
  • budowy gabinetu weterynaryjnego z salą operacyjną oraz izolatką z wybiegami zewnętrznymi, który ma łącznie 212m² powierzchni przeznaczonej do profesjonalnej opieki i leczenia podopiecznych.

Projektem architektonicznym zajmowała się pracownia ARSA Bomerski i Partnerzy Architektoniczne Studio Autorskie z Gdańska, a wykonawcy to firmy JATAJ Marian Kłopotek, ECOZET sp. z o.o. oraz MARBUD sp. z o.o. sp. kom.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy gdyński wątek w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. W edycji obejmującej rok 2019 Michał Guć odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę w kategorii „integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna” za rewitalizację osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego wraz z Wielofunkcyjnym Centrum Sąsiedzkim Przystań Opata Hackiego 33 w Gdyni Chyloni.

Więcej informacji o samym plebiscycie na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl.

Oprac. Mateusz Kalinowski