„Pociąg do miasta” czeka na wolontariuszy

0
1295

Interesujesz się kulturą? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne i pomóc w przygotowaniu ogólnopolskiego festiwalu teatralnego?

To szansa dla ciebie! Teatr Gdynia Główna szuka wolontariuszy, którzy staną się częścią 6. edycji „Pociągu do miasta”. W tym roku rusza on na początku sierpnia. Zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 15 lipca.

„Pociąg do miasta” to festiwal, podczas którego w przestrzeni miejskiej zaprezentuje się sześć offowych grup teatralnych z całej Polski. Tym razem będą to artyści z Białegostoku, Torunia, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta. Tegoroczną odsłonę wydarzenia zaplanowano od 3 do 8 sierpnia, a jego hasłem przewodnim jest „Stacja Miasto”.

Aby jednak festiwalowa machina ruszyła i działała sprawnie, potrzebna będzie pomoc wolontariuszy. Poszukuje ich Teatr Gdynia Główna. To propozycja dla aktywnych i ambitnych osób w różnym wieku, zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole. Wolontariusze będą mieli szansę doświadczyć wydarzenia kulturalnego „od kuchni”, a także zdobyć cenne doświadczenie. Do ich zadań będzie należeć: pomoc organizacyjno-logistyczna podczas festiwalu, czyli dbanie o bezpieczeństwo widzów i przestrzeganie zasad dystansu społecznego, udzielanie niezbędnych informacji czy dystrybucja ulotek i plakatów. Ponadto jednym z obowiązków jest również pomoc przy przygotowaniu przestrzeni gry. Chętni będą również mogli zaangażować się we współorganizację promocji wydarzenia.

Co daje wolontariat? Każda osoba, która zdecyduje się na współpracę otrzyma referencje po zakończeniu działań. To też okazja na sprawdzenie swoich umiejętności organizacyjnych. Ze wszystkimi wolontariuszami zostanie podpisana umowa wolontariatu oraz specjalne oświadczenie.

Wszyscy zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 15 lipca na adres: gbryszewski@teatrgdyniaglowna.pl z tytułem „Wolontariusz”. W treści maila należy napisać kilka słów o sobie: jak się nazywasz, kim jesteś, co robisz? Ile masz lat, skąd jesteś? Trzeba też podać numeru telefonu kontaktowego. Na końcu zgłoszenia kandydaci muszą także dopisać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Treść klauzuli oraz szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

O festiwalu

„Pociąg do miasta” jest organizowany od 2015 roku. W tym czasie na stałe wpisał się w kalendarz gdyńskich wydarzeń kulturalnych i gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski. Festiwal nie ma charakteru konkursu, pokazane w nim spektakle nie rywalizują ze sobą. Prezentowane są tam propozycje teatralne, które najlepiej odpowiadają na główny temat konkretnej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.

Podczas sześciu festiwalowych dni publiczność będzie mogła zobaczyć łącznie dwanaście przedstawień – najciekawszych propozycji polskich teatrów offowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Oprac. Marta Kuniecka