Plenerowa Odyseja Lemowska 🗓

0
393

Teatr Gdynia Główna zaprasza na prezentacje czterech spektakli teatralnych opartych o prozę Stanisława Lema w ramach projektu 2021: Odyseja Lemowska. Bezpłatne i plenerowe spektakle grane w twojej dzielnicy!

Zapraszamy na… przyszłość! To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu “2021: Odyseja Lemowska” Gdynia stanie się sceną czterech teatralnych adaptacji prozy słynnego polskiego pisarza i futurologa. Widzów czeka więc podróż między jawą oraz snem, rozmowy z intrygującym robotem, radykalna naprawa historii ludzkości i sądowa próba rozstrzygnięcia dylematów cyborgizacji.

Fantastyczne przedstawienia zaprezentujemy w ciekawych i nieoczywistych przestrzeniach Gdyni i stworzymy w mieście naszą wersję Kongresu Futurologicznego. Każdy spektakl będzie więc wykładem prezentowanym na tym wydarzeniu, a widzów zaprosimy do wcielenia się w role dociekliwych naukowców uczestniczących w prezentacjach. Aktywny udział w kongresie jest mile widziany!
Projekt stanie się częścią narodowej akcji #ROKLema i zaskoczy publiczność wyjątkowo błyskotliwymi i aktualnymi wątkami prozy Lema. Przedstawienia udowodnią również, że przyszłość z utworów tego pisarza często jest już naszą teraźniejszością.

HARMONOGRAM:

17 – 18 lipca 2021 godz. 19:00,
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, ul. Nagietkowa 73, Dąbrowa/Gdynia
24 – 25 lipca 2021 godz. 19:00,
Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Tatrzańska 40, Działki Leśne/Gdynia
23-24 sierpnia 2021 godz. 18:00,
schody Gdyńskiego Centrum Filmowego, Plac Grunwaldzki 2, Śródmieście/ Gdynia
18-19 września 2021 godz. 18:00,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50, Wiczlino/Gdynia

WSTĘP BEZPŁATNY.
Spektakle grane są plenerowo. W każdej lokalizacji prezentujemy cztery tytuły – dwa spektakle dziennie grane jeden po drugim, w ciągu kolejnych dwóch dni. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich przedstawieniach.

Partnerzy wydarzenia:
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Gdyni
Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni
Gdyńskie Centrum Filmowe
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni
Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdyni.

 

Oprac. Mateusz Kalinowski

od do
Scheduled kulturalnie