Pierwsze takie zawody w Gdyni

0
1119

12 grudnia odbyły się pierwsze w Gdyni zawody parkour Gap Contest.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gdyńską Akademię Parkour przy współpracy z Klubem Sportowym Movement, Movement Arena, Akademia Parkour Wejherowo, UKS Galeon. W zawodach wzięło udział 40 sportowców w dwóch grupach wiekowych 8-12 i 13+. Najmłodszy zgłoszony miał 8 a najstarszy 33 lata.

Zawodnicy konkurowali na dwóch równoległych odcinkach 50 metrowej trasy z przeszkodami, młodsi pokonywali 25 metrów. Każdy startujący miał dwie próby a do wyniku zaliczał się lepszy czas. Najszybszy ze sportowców w kategorii 13+ pokonał dłuższą trasę w 12:73 sekund a krótszą w zaledwie 8:53 sekund!

Zmagania kontynuowano także w wyzwaniach sprawdzających umiejętności w danej technice parkour. Każdy miał dwie próby przy danej odległości lub wysokości przeszkody a celem było wbiegnięcie na najwyższą ścianę i chwycenie się górnej krawędzi. Jeden z  zawodników osiągnął wysokość 3,8 metra! Kolejnym z wyzwań był wieloskok gdzie osiągnięto wynik 14,5 m w czterech krokach. W konkurencji przeskoku przez skrzynię, wybijając się rękoma a lądując na nogach (tak zwany Kong precision) uczestnikowi zawodów udało się wybić rękoma ze przeszkody o wysokości 1m a wylądować na nogach aż na wysokości 1,6 metra.

Po zakończeniu oficjalnych zawodów nie zabrakło oczywiście wolnego treningu oraz  rozdania nagród.

Oprac. Paweł Musiał