oTWÓRZ się na swoją kreatywność 🗓

0
633

Zapraszamy na cykl spotkań, które mają na celu pomoc w zaproszeniu Kreatywności do Twojego życia.

 

Szukasz pasji? Lubisz robić pewne rzeczy, ale wśród wielu obowiązków nie ma na nie czasu i energii? Wydaje Ci się, że Twoje życie musi składać się głównie z wykonywania “odpowiedzialnych” zadań, ale przez to coraz mniej w nim radości i pasji? Te spotkania mogą być pierwszym krokiem na bardzo ważnej drodze do odnajdywania kreatywności, pasji i radości.

Na warsztacie weźmiesz udział w serii ćwiczeń, zadań, które pozwolą Ci spojrzeć na siebie jak na twórcę/twórczynię i które pozwolą na poszukanie odpowiedzi na pytanie: Czego potrzebuję i co konkretnie chcę zrobić, żeby moja twórczość mogła wzrastać? Poszerzymy też świadomość dotyczącą twoich przekonań i postaw, które na co dzień hamują Cię przed tworzeniem.

Podczas warsztatów zaproponowane zostaną dwie główne metody pracy:
– konkretne zadania, które rozgrzeją Twój umysł twórczo – będą to różne ćwiczenia zapraszające do kreatywności zaczerpnięte z różnych dziedzin: improwizacji, pisania, psychologicznego treningu twórczości. Będą one dobrane w taki sposób, żeby były jednocześnie przyjemną zabawą. Nie musisz czuć się wielkim/ą Twórcą/czynią czy Artystą/ką (chociaż oczywiście możesz) – będą to zadania, które z powodzeniem i przyjemnością może wykonać każdy.
– zadania rozwojowe, polegające na szukaniu odpowiedzi na bardzo konkretne pytania związane z tym, co blokuje, a co rozwija.

Tematy spotkań:
1. Marzenia związane z kreatywnością w moim życiu.
2. Co mnie wspiera, a co blokuje w docieraniu do mojej twórczości.
3. Zaproszenie motywacji do działania.
4. Podsumowanie i stworzenie planu na dalsze działanie.

Warsztat przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Warsztaty odbędą się online za pośrednictwem platformy do wideokonferencji ZOOM. Zapisani uczestnicy otrzymają link do spotkania. Obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres: lipowa15@lis.gdynia.pl

Prowadzenie: Ewa Fajfer – Improwizatorka Teatralna, Psycholożka, Pedagożka i Psychoterapeutka. Od wielu lat prowadzi szkolenia umiejętności miękkich oraz kursy improwizacji teatralnych. Improwizacji, które są procesem twórczym uczyła zarówno osoby początkujące, jak i grupy zajmujące się tą sztuką zawodowo. Była też trenerką kreatywności w ośrodku rozwijania twórczości DAMB oraz sędziną podczas konkursu „Odyseja Umysłu” (międzynarodowy konkurs twórczości). Sztuką i tworzeniem interesuje się również od strony naukowej – w ramach pracy magisterskiej badała wpływ tworzenia na poczucie szczęścia w życiu.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled kulturalnie