Otwarcie plaży na Dąbrowie 🗺

0
767

Z Dąbrowy na plażę miejską mamy kawałek. Aby zagrać w siatkówkę plażową z sąsiadami, trzeba było się umawiać. Od czerwca na plażę mamy dużo bliżej. Odbyło się otwarcie boiska do siatkówki plażowej. Mieści się ono na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Nagietkowej 73. Jest ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych i trzeba mieć tylko własną piłkę.

Jest to jeden ze zwycięskich projektów w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. W tamtym roku zwyciężyła również bieżnia do skoku w dal, piramida linowa na placu zabaw przy Szafranowej oraz park do ćwiczeń przy Miłkowej – mówi Lechosław Dzierżak, wiceprzewodniczący Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.

Trzy z czterech zwycięskich projektów zostały już zrealizowane. Park do ćwiczeń, tzw. Street Workout Park ma być zrealizowany w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Realizacje te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Zorganizowaliśmy już pierwszy turniej piłki siatkowej na Dąbrowie. W pierwszej kolejności zaprosiliśmy mieszkańców, którzy brali udział w prowadzonej już od 5 lat Amatorskiej Lidze Siatkarskiej. Podczas niej przez cały rok szkolny spotykamy się na sali sportowej. Teraz zagraliśmy w innych warunkach, na pisaku i w pełnym słońcu – mówi Wojciech Wasilewski, przewodniczący komisji sportu Rady Dzielnicy Dąbrowa.

 

Dąbrowa
Map