Ołpener is de best

0
743

Open’er Festival z prestiżową nagrodą za najlepszy duży festiwal ubiegłego roku!

Wyróżnienie zostało przyznane w ramach European Festival Awards – corocznego wydarzenia odbywającego się w holenderskim Groningen i podsumowującego dokonania branży festiwalowej na starym kontynencie. To trzeci raz w historii, kiedy Open’er triumfuje.

European Festival Awards jest dorocznym wydarzeniem podsumowującym miniony rok w branży festiwalowej. W holenderskim Groningen wręczane są nagrody w kilkunastu kategoriach, w tym dla Najlepszego Dużego Festiwalu (Best Major Festival). To wyróżnienie – dedykowane imprezom, w których bierze co najmniej 40 tysięcy osób dziennie – zdobył właśnie gdyński Open’er Festival.

W swojej kategorii pokonał m.in. ubiegłorocznego triumfatora – rumuński UNTOLD oraz legendarne festiwale takie jak duńskie Roskilde, węgierski Sziget, czy belgijskie Rock Werchter i Pukkelpop. O sukcesie zadecydowały głosy fanów oddawane w internetowym plebiscycie oraz jury konkursowe. Ubiegłoroczna edycja Open’era odznaczyła się wyjątkowym poziomem organizacyjnym oraz muzycznym. W Gdyni zagrali m.in. Kylie Minogue, Lana Del Rey, Travis Scott, Stormzy, The Strokes, Smashing Pumpkins, Interpol, Rosalia, Vampire Weekend czy Kamasi Washington.

Oprac. Marta Kuniecka