Od dzisiaj zmiany rozkładów jazdy!

0
341

Z dniem 12 lutego 2024 r. wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Do najważniejszych z nich należą:

1. Ponowne uruchomienie linii W, 34, 163, 182, 196.

2. Przywrócenie całonocnego funkcjonowania linii nocnych N10 i N20.

3. Zmiany trasy linii 119

4. Zmiany rozkładów jazdy większości linii autobusowych.

Szczegóły zmian:

I. Trasy i zasady funkcjonowania przywróconych linii:

Linia pospieszna W

Trasa linii: Pustki Cisowskie – Chabrowa – Jaskółcza – Kartuska – Morska – Podjazd – 10 Lutego – Władysława IV – al. Piłsudskiego (powrót przez łącznicę pod linią kolejową) – Kielecka – Rolnicza – Małokacka – Stryjska – Legionów – Powstania Styczniowego – Redłowo Szpital

Linia funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością 30-60 minut.

Linia 34

Trasa linii: Demptowo – Sakowicza – Skarbka – Kartuska – Morska – Podjazd – 10 Lutego – Władysława IV – al. Piłsudskiego (powrót przez łącznicę pod linią kolejową) – Kielecka – Węzeł F. Cegielskiej

Linia funkcjonować będzie w dni powszednie z częstotliwością 30-40.

Linia 163

Trasa linii: Pogórze Górne – Czernickiego – Dąbka – Zielona – Bosmańska – Dąbka – Arciszewskich – Śmidowicza – Nasypowa – Bosmańska – Unruga – Estakada Kwiatkowskiego – Hutnicza – Meksykańska – Chylonia Dw. PKP – os. Meksyk

Linia funkcjonować będzie w dni powszednie, w czasie szczytów przewozowych, z częstotliwością 30-40 minut.

Linia 182

Trasa linii: Obłuże Maciejewicza – Maciejewicza – Dąbka – Zielona – Bosmańska – Unruga – Estakada Kwiatkowskiego – Janka Wiśniewskiego – pl. Konstytucji – Dworcowa – Podjazd – Śląska – Kielecka – Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Podjazd – 10 Lutego – Władysława IV – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Bosmańska – Zielona – Dąbka – Maciejewicza – Obłuże Maciejewicza

Linia funkcjonować będzie w dni powszednie i soboty z częstotliwością 30-40 minut.

Linia 196

Trasa linii: Dom Marynarza – al. Piłsudskiego – Świętojańska – Władysława IV – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Kontenerowa (Terminal Kontenerowy) – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Bosmańska – Nasypowa – Śmidowicza – Arciszewskich – Dąbka – Bosmańska – Zielona – Babie Doły – Zielona – Bosmańska – Dąbka – Arciszewskich – Śmidowicza – Nasypowa – Bosmańska – Unruga – Estakada Kwiatkowskiego – Morska – Podjazd – 10 Lutego – Władysława IV – Świętojańska – al. Piłsudskiego – Dom Marynarza

Linia funkcjonować będzie w czasie porannego szczytu w dni powszednie, z częstotliwością 30 minut.

II. Linie nocne

Podstawę obsługi linii nocnych stanowić będą linie N10 i N20 funkcjonujące na stałych trasach, w godz. ok. 23 – 4, z częstotliwością 60 minut. Linie N30 i N40 będą stanowić jedynie uzupełnienie oferty w godzinach późnowieczornych i wczesnoporannych. Babie Doły obsługiwane będą przez linię N10.

Zmiany na liniach nocnych powodują dostosowawcze zmiany rozkładu jazdy na linii N65 i N94.

Zmiany na liniach nocnych obowiązują od nocy 12/13 lutego 2024 r.

III. Zmiana trasy linii 119

Przywrócona zostaje „stara” trasa linii 119. Trasa ponownie prowadzić będzie ulicami:

Dworzec Morski – Muzeum Emigracji – Polska – Chrzanowskiego – Wendy – Portowa – Jana z Kolna – pl. Konstytucji – Wójta Radtkego – 3 Maja – Armii Krajowej – Władysława IV – al. Zwycięstwa – Redłowska – Legionów – al. Piłsudskiego – Świętojańska – Władysława IV – Wójta Radtkego – plac Kaszubski – Świętojańska – Portowa – Wendy – Chrzanowskiego – Polska – Dworzec Morski – Muzeum Emigracji

Zamiast przystanków przy ul. 10 Lutego i Śląskiej obowiązują przystanki:

– Armii Krajowej 01 i 02 oraz Kilińskiego 01 i 02 przy ul. Władysława IV.

W rejonie Wzgórza Św. Maksymiliana obowiązuje zatrzymanie na stanowisku 06 (w kierunku Syrokomli) oraz 01 (w kierunku Dworca Morskiego).

Zwiększona zostaje do 30 minut częstotliwość funkcjonowania linii.

IV. Zmiany na pozostałych liniach

1. Dodatkowe kursy uruchomione zostają:

na linii K w soboty o godz. 18:34 i 19:34 z Chyloni Centrum do Kaczych Buków;
na linii X w dni powszednie o godz. 5:34 z Kaczych Buków;
na linii 121 w dni powszednie w czasie porannego szczytu przewozowego;
na linii 134 w dni powszednie o godz. 6:44 z Obłuża Maciejewicza;
na linii 140 w dni powszednie o godz. 7:30 z Wiczlina Niemotowa;
na linii 173 w dni powszednie o godz. 8:15 i 13:16 z Pogórza Górnego do Dębogórza Słonecznikowej oraz o godz. 8:32 i 13:57 z Dębogórza Słonecznikowej do Pogórza Dolnego i placu Kaszubskiego.
2. Na wybranych liniach w wyniku uruchomienia nowej oferty (w postaci nowych linii oraz dodatkowych kursów), wybrane kursy ulegają likwidacji. Dotyczy to linii:

Linia S

Dotychczasowe kursy wykonywane na trasie Pustki Cisowskie – Węzeł F. Cegielskiej, zastąpione zostają kursami linii W. Ponadto zmienione zostają godziny odjazdów w wyniku uruchomienia linii W.

Linia 114

W godzinach międzyszczytowych oraz po szczycie popołudniowym w dni powszednie, częstotliwość kursowania linii zostaje dostosowana do linii 34 (40 minut). Skorygowany zostaje rozkład jazdy w dni powszednie w celu dostosowania do linii 34.

Linia 128

Wybrane kursy w godzinach porannych z Domu Marynarza zastąpione zostają linią 196. Wybrane kursy linii 128 rozpoczynać się będą od Oksywia Dolnego.

Linia 134

Popołudniowy kurs z Orłowa do Obłuża, zastąpiony zostaje kursami linii 760 i 182.

Linia 190

Zlikwidowany zostaje kurs wykonywany w dni powszednie z placu Kaszubskiego o godz. 7:12.

Linia 197

Kurs z Obłuża Centrum do Maciejewicza wykonywany w dni powszednie o godz. 13.14 zostaje zastąpiony kursem linii 163.

Linia 282

Wybrane kursy linii wykonywane w godzinach porannych zastąpione zostają kursami linii 134 lub 182.

Zmienione zostają godziny odjazdów takze na liniach: 104, 121, 135, 141, 147, 160, 198, 700, 710, 740, 770.

3. Zmiany alokacji

Większa liczba kursów będzie obsługiwana przez autobusy przegubowe na liniach S (w porannym szczycie) oraz X (w szczycie popołudniowym).

Oprac. Małgorzata Trasna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here