Obłuże: piękna Biblioteka

0
1156

Remont w Bibliotece Obłuże przy ulicy Boisko 6 rozpoczął się 1 lipca i po trzech miesiącach Filia nr. 1 Biblioteki Gdynia zmieniła się nie do poznania.

Nowe pomieszczenia do relaksu, nauki i na warsztaty oraz lekcje biblioteczne, przestrzeń dla młodzieży, przenośna scena, telewizor i konsola PlayStation, a także magiczna ściana dla najmłodszych. Ponadto stanowisko bibliotekarza, komfortowy pokój socjalny dla pracowników i winda. 

Obecnie, mimo pandemii, Biblioteka Obłuże podtrzymuje kontakt z czytelnikami w sieci, oferując spotkania online dostępne na stronie Biblioteki Gdynia na Facebooku. Już wkrótce, prosto z czytelni po metamorfozie będą transmitowane teatrzyki dla dzieci oraz spotkania dla dorosłej widowni.

Dla najmłodszych bywalców czytelni zakupiono także telewizor i konsolę PlayStation oraz pierwszą w Bibliotece Gdynia „magiczna ścianę”. Jest to multimedialne urządzenie, które spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarcza rozrywki, dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych.

Dzięki niedawno uruchomionej windzie, sfinansowanej z projektu Budżetu Obywatelskiego, Biblioteka Obłuże stała się także dostępna dla osób, które mają problemy z poruszaniem się oraz dla matek z dziećmi w wózkach.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał